| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Povídání maminek z Brna a okolí

20.4.2005 9:08:27 pavlaaa

upršená středa

Ahojky, zdravím po delší době. Včera jsme s Alexandrem absolvovali doktorský maratón, bylo to celkem náročné. Váží 6940g, měří 67cm a jeho psychomotorický vývoj v 5 měsících odpovídá cca 4 měsícům. Před měsícem měl ve zprávě, že odpovídá necelým 3 měsícům, takže si udržuje měsíční zpoždění. Což je celkem pozitivní informace, hlavně že se ta opožděnost nezhoršuje a vývoj pokračuje. V 20 měsících už snad nikomu nebude vadit, že tabulkově odpovídá 19 měsícům :-))). V něčem je na úrovni svých 5 měsíců, v přitahování do sedu je pořád na úrovni necelých 3 měsíců, ale to snad spravíme. Hypotonie přetrvává :-(. Chválili nás, že udělal celkem pokrok, ale cvičit musíme pochopitelně dál. Ve zprávě má, že vázne proces vzpřimování, tak dokud se nám nevzpřímí a nezačne běhat, budeme asi vojtit :-(. Na kožním v pohodě, je teď bez atopických projevů, tak má kontrolu až podle potřeby. Jen nám zakázali do půl roku příkrmy, manžel naočkovaný od tchýně tam rozvíjel teorie, že by mu banánek pomohl na tu opožděnost :-))). Tak mu doktorka velmi polopatě vysvětlila, že Alexek svaly má a musí je cvičením naučit správně pracovat a že příkrm by mu spíše "pomohl" k nějaké alergii. Nevím, co si myslela o jeho IQ :-). S neurologem jsme pak probrali možnosti, kam můžeme chodit na cvičení a nakonec jsme zvolili dětskou nemocnici. Prý mají výborné výsledky a jezdí mi tam přímá tramvaj, další možnosti jako Řečkovice a Šlapanice by byly minimálně s jedním přesedáním. Hned jsme tam jeli, zaevidovali jsme se a v pondělí v 7.00 máme první cvičení. Asi tam budu mrtvá, ale Jarek tam pojede s námi a půjde do práce později. Jsem moc zvědavá, jaká ta fyzioterapeutka bude, trochu se toho bojím. Mají tam odlišný systém, museli jsme k rehabilitační doktorce, ta nám napsala 6 cvičení na 6 týdnů a prý mimo Vojty nás naučí i Bobathovu metodu a cviky na balónu. Snad to bude mít efekt, v tom stacionáři, kam jsme chodili teď, říkali jen vojtit, vojtit a s ničím nekombinovat.
Bibi, ty jsi někde doporučovala stacionář na Kyjevské. My jsme tam chodili a teď přecházíme do dětské. Jednak mě tam ta fyzioterapeutka šíleně stresovala hororovými prognózami, jako že má Alexek metabolickou vadu, že si myslí, že je postižená CNS, pak zase tvrdila, že bude kulhat a bude mít ochrnutou ruku,..podle doktorů mu spíš hrozí problémy se zády, skolióza, poruchy učení, atd. Ale ne nějaké závažné postižení, i když v tomto věku se to nedá tvrdit na 100%. No a teď je ve stacionáři problém s tím, že naše fyziotrapeutka je dlohodobě nemocná a druhá jezdí na školení do Olomouce, tak tam nyní nikdo na Vojtu není. Teď jsme měli kontrolu po 10 dnech, učili mě nové úchopy a způsoby fixace a další kontrolu mi dali až za 3 týdny. Přitom, když se učí nové věci, tak se musí co nejdříve zkontrolovat, jestli to dělám dobře. Už teď bylo těch 10 dní moc, a na výsledku je poznat, že tam ta jedna kontrola chyběla. Podobná situace by asi nastala i o prázdninách, kdy budou dovolené. Když už Alexka tolik trápím, tak chci cvičit co nejlépe a mít pravidelné kontroly, zda to dělám správně. O změně jsem uvažovala déle, teď jsem se rozhodla definitivně. Snad nebudu litovat.
Bibi, neznáš antikoncepci Cerazette? Může se i při kojení, ale po 10 dnech užívání jsem začala krvácet. Mám volat dr.? Chtěla jsem se včera zeptat neurologa, jestli opravdu můžu brát HA, ale zapomněla jsem na to :-(.
Odpovědět
Průběh diskuze (16 názorů)
Hubnutí Paty, Any(1.12.03), Kamča 9/89 19.4.2005 9:32
*Re: Hubnutí Dáša,Ondra10/03Lucka1/06 19.4.2005 11:26
**Re: Hubnutí Dáša,Ondra10/03Lucka1/06 19.4.2005 11:35
**Re: Hubnutí Paty, Any(1.12.03), Kamča 9/89 19.4.2005 11:36
***Re: Hubnutí Šárka (Martínek, Alenka) 19.4.2005 12:4
****Re: Hubnutí Martina_Sam_Nath 19.4.2005 12:31
****Re: Hubnutí Pavlína, Vojta 8/99,Vítek 6/02 19.4.2005 17:5
*****Re: Hubnutí Šárka (Martínek, Alenka) 19.4.2005 17:56
******Re: Hubnutí Martina_Sam_Nath 19.4.2005 18:4
*******Re: Hubnutí Vlaďka26/Ondra04,Káťa06,Thea14 19.4.2005 20:20
********Re: Hubnutí Bibi* 19.4.2005 22:50
*********vršky Dáša,Ondra10/03Lucka1/06 20.4.2005 8:30
*********upršená středa pavlaaa 20.4.2005 9:8
**********Re: upršená středa Martina_Sam_Nath 20.4.2005 9:45
**********Re: upršená středa Bibi* 20.4.2005 10:24
***********Re: upršená středa Pavlína, Vojta 8/99,Vítek 6/02 20.4.2005 22:8

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.