| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Budulínci aneb Zemřelo nám dítě

17.4.2005 13:22:04 Misa3

Trochu smutna a mozna i rozlobena uvaha ned krasnym pripevkem

Barunko, moc dekuji za krasny dopis, ktery mi rozjasnil cely den. Za pocit, ze jsou lide, kteri prolamuji bariery a pro ktere neni postizeny clovek menecenny a kteri dokazi ocenit i jeho dusevni bohatstvi, ktere je casto prave u lidi, kteri od detstvi nejakym postizenim trpeli. To ze prave u nich je velka mira empatie s druhymi a soucasne maji toho tolik, co ukazat zdravym o cene zivota, o jeho krase, o dulezitosti kazdeho okamziku, kdy je cloveku dobre a kdy muze videt a slyset veci, kterych si vazi vic, nez zdravi, nejen proto ze jsou pro nej vzacne, ale i proto, ze vi, ze uz se shodou okolnostmi s krasnymi okamziky a dobrymi lidmi nemusi zase tak brzy potkat...

Ano postizeni lide jsou jako ostatni, je mezi nimi mnoho lidi neprilis milych, jsou mezi nimi lide prumerni, ale prece jen mam pocit, ze je mazi nimi vice lidi, kteri dokazi naslouchat druhym a pomahat jim, jak Ty pises, jsou mezi nimi lide, kteri i kdyz nezvednou ruku, mohou toho druhym dat neuveritelne mnoho. I to ze Te vse stalo tolik sil, bych nevidela jako prekazku ve stavu Tveho pritele, spise jako nepripravenost nasi spolecnosti na emancipaci postizenych, nezajem o nedostaky v doprave, v zdravotni peci v nezajmu o moznostech pomoci i v ostatnich oblastech. Pripada mi neuveritelne, v tom zlem smyslu, ze jsem videla matku( Na vlastni oci?), ktera se sama stara o sveho tezce postizeneho syna, jeji manzel dela od rana do vecera, 7 dni v tydnu, aby oba financne utahli nakup pomucek, aby meli na priplatky terapeutum, rehabilitacnim sestram a mnoho ostanich potrebnych veci, ktere by mel hradit stat.

Zatim na to nemame a to nejen financne. Desi me a trapi, zneuzivani dobrocinnych sbirek, desi me to, ze se v nemocnici zacalo setrit na lecich a pomuckach...ze se uvazuje ze by tezce nemocni prestali byt leceni. A rozhodne ne proto ze se to tyka do jiste miry i mne, nez bych si mela probojovat nejakou vyjimku, radeji bych se propadla studem a je mi dokonale jedno, ze se setri na mne...ale neuveritelne me stve, ze se setri na nas vsech jako na menecenne skupine...alespon tem detem, by meli to malo, co jsou ochotni rozdelil, dat.

Stve me servilnost pred nasi Elitou, stve me to, ze jim clovek musi skoro libat ruce pokud se ustrnou a udelaji par beneficnich koncertu, nebo nakoupi treba potravinove darky pro postizene nebo opustene deti k Vanocum. Jsou zeme, kde jsou tyto veci naprosto normalni, kde nikoho neudivi a nepohorsi vysoke dane, protoze vi, ze nemizi v kapsach politiky, ale jsou uzity na veci, kde je penez potreba, zeme, kde pomahaji postizenym a nemocnym naprosto samozrejme (myslim predevsim nektere Skandinavske staty) a nemaji pritom snahu delit lidi na ty pro spolecnost uzitecne a neuzitecne. Navic kdo je vic neuzitecny, nez clovek, ktery se stara jen o sebe a ktery jen i treba nepoctive rozmnozuje svuj majetek.

Neuveritelne me stve nepruhlednost naseho zdravotnictvi a prispevku, ktere lide v dobre vire na ruzne pozitivni projekty davaji a stvou mne i lide, kteri treba zneuziji jmeno nekoho slavneho, kdo zalozi dobre fungujici nadaci, vetrou se k nemu, nadaci vytuneluji a zmizi s ni, protoze nejsou, vlivem doslova pitomych sporu, dost dobre zakony, ktere by je zadrzely. Jak s tim mohou tyhle hyeny zit, to je nikdy nenapadne, ze okradli ty nejpotrebnejsi? Ja slovo mrzak jindy nikdy neuzivam, to si ponechavam jen pro lidi, kteri se narodili bez citu s druhymi.

A preji jim co nejdelsi zivot a jeho posledni tretinu(60-90) stravenou v nejakem rozpadajicim se ustavu, kde by mohli cele roky pozorovat spinavy strop, poslouchaly cynicke pecovatele, a nemeli ani silu zvednout hlavu a nikdo s nimi jako s lidmi nepromluvil. Tak tohle by podle mne byl pro takove hyeny skutecne primereny trest, ne vezeni, ne rakovina a rychly konec, ale tohle...proc to maji prozivat lide nevinni, kteri se jen narodili se zlym osudem a navic to co malo, co pro ne chteli druzi udelat, nekdo ziskuchtivy znicil...
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Ahoj holčinky, Barunka 1.4.2005 23:21
*Trochu smutna a mozna i rozlobena uvah... Misa3 17.4.2005 13:22

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.