| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v Severní Americe - Kanada

15.4.2005 18:45:06 Nadia@

Re: citizenship test

Loonette, s tim stagnovanim Kanady je to mozne, ale tomu velkemu skoku v CR neverim. Co se tyce budouctnosti deti, jsem si jista, ze kdyz budou mit cas na skoly a budou mit anglictinu za vlastni jazyk - ne jako ja -tak se zapoji do toho stylu zivota lepe. Proste budou chodit vydelavat uz od studentskych let, nebudou mit jako v Cesku zvyk chodit na nemocenskou a tahat ze statu socialni davaky - tp je vec vychovy ja vim, ale kolektiv dela taky sve. kanada je proste mnohem vyspelejsi nez Cesko, takze kdyz dam detem to dobre z ceskeho chovani a oni si osvoji kanadsky pristup, muzou byt stastni i jako instalater a prodavacka. V Cesku ty depresivni nalady jen tak nepominou. No a taky finance. V Cesku jsem videla spoustu lidi s celkem peknym prijmem platit nehorazne pronajmy druzstevnich bytu, ale hypoteku nedostali!!!!!! Tady je to j ine.

Z USA jsme odesli, protoze na to abychom udrzeli nas standart, bychom museli delat tech 16 hodin denne, horkotezko hledat chvilku pro deti a videli jsme dost majitelu restauraci, jak jim zivot utekl a deti vyrostly a oni maji akorat co? Business. Chybi mi ta financni bezstarsotnost, ale na druhou stranu uz jsem zapomnela, co vsechno nepotrebuju. Kanadu jsme meli vybranou jeste pred svatbou, vystaveni meho viza melo trvat nejakych 4 mesice, o americke jsem ani nemela zazadane. Jeste ted bych ejn cekala, ver mi, manzel nebyl american.

Ten rozdil mezi Kanadou a USA byl znatelny od prvniho okamziku. POrad jsem nemohla pochopit, proc se tu citim vic doma. Mimo jine i proto, ze jsem tu vitana. V USA je imigracni politika jina - temer zadna. Imigrant je nekdo z venku. Jsou schopni te tak brat jeste roky po presidelni. tady jsem proste doma.

Loonette, neboj, vzdyt vis, co cekat, vratit se muzete vzdycky. Dej detem moznost! Dej jim na vybranou, skolstvi tady sice neobsahuje tolik informaci ale je v zivote mnohem pouzitelnejsi.

Uz zase erupce, musim se venovat male.
Odpovědět
Průběh diskuze (12 názorů)
citizenship test Nelie 15.4.2005 2:5
*Re: citizenship test Alicee 15.4.2005 3:51
*Re: citizenship test loonette 15.4.2005 7:46
**Re: citizenship test loonette 15.4.2005 15:35
***Re: citizenship test nadia@ 15.4.2005 17:27
****Re: citizenship test Nadia@ 15.4.2005 17:28
*****Re: citizenship test loonette 15.4.2005 18:21
*****Re: citizenship test Nadia@ 15.4.2005 18:26
******Re: citizenship test loonette 15.4.2005 19:47
****Re: citizenship test loonette 15.4.2005 18:22
*****Re: citizenship test Nadia@ 15.4.2005 18:45
**Re: citizenship test Nelie 15.4.2005 23:16

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.