| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vícejazyčné rodiny

11.4.2001 23:46:22 Iva, syn 1rok

Co s cizojazycne negramotnou matkou?

Ahojte maminy,
tak jsem dnes v ramci rodiny natrefila na tento diskuzni krouzek, ktery mne taky jako matku v dvojjazycne rodine velmi zajima.
Jsme rodina zijici v Cechach, manzel pochazi z Madarska.
Seznamili jsme se na studiich, takze manzel mluvi cesky velmi dobre. Z toho take vyplyva, ze i doma mluvime cesky.
Pochopitelne mame oba snahu, aby se nas syn mel moznost naucit i tatinkovu madarstinu, takze konverzace mezi nim a otcem probiha nyni temer vylucne madarsky.
Az potud, si myslim, je vse OK.
Problem je v tom, ze ja, ac se celkem v pohode domluvim anglicky a nemecky (mozna bych vydolovala i rustinu) jsem jeste nebyla sto se tu zatracenou madarstinu naucit.
Kdo trochu tusi o jaky jazyk jde, mozna me chape..)))
A tak se obavam, ze se ji uz ani nenaucim.
Ano, znam zakladni slovicka, mozna i zakladni fraze, semtam i z hovoru jsem schopna vymyslet, o co asi jde, ale ma znalost je opravdu velmi chatrna.
A ted nastava prave ten problem, ktery mne trapi: Jak do budoucna zorganizovat chod rodiny, abych se nedostala do situace, ze manzel budu hovorit se synem jazykem, kteremu nerozumim. Urcite by drive nebo pozdeji nastal moment, v kterem bych se mohla citit dotcene nebo neprijemne.
Bohuzel jsem byla podobne zalezitosti u jedne dvojjazycne rodiny svedkem (prakticky se otec se syny bavil na matcin ucet jazykem, kteremu nerozumnela) a velmi to mnou otraslo.
Zase na druhou stranu rozhodne nechci synovi uprit moznost mit dva materske jazyky...
Jiste jste se nektera zde jiz s timto problemem setkala, budu vdecna za kazdou radu.
Predem dik
Iva
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Co s cizojazycne negramotnou matkou? Iva, syn 1rok 11.4.2001 23:46
*Re: Co s cizojazycne negramotnou matko... Martina, 25, vdaná bez prcků 12.4.2001 15:18
*Re: Co s cizojazycne negramotnou matko... sally, 31, vdaná, bezdětná 12.4.2001 21:29
*Re: Co s cizojazycne negramotnou matko... Sabi 16.7.2001 11:0
**Zkusenosti ditete z vicejazycne rodi... Katka 16.7.2001 17:32

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.