| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Úzkosti a strachy

6.3.2003 19:05:37 Bajka + 2 brouci

Morálně téměř přes orál - ne ne, zatím jen pomocí klávesnice! :-))

Nazdárek kočky, hlásím se on-line ze zaměstnaneckýho křesílka - i když, musím se pochlubit, že mi dnes domů nainstalovali fungl nový kompjútr, no a protože technika tohoto druhu jak známo ráda a rychle zastarává, tak je náš domácí miláček t.č. výkonnější, než náš firemní server (to by mě zajímalo, co za sčot to za firemní mozkovnu máme :-) Jinak připojení na net zatím nefachá, máme nějakou porouchanou telzásuvku, a to od doby, kdy loni v únoru bylo nějaký intenzivní hřmění, tak to asi nevydržela, náprava slíbena na počátek následujícího týdne.

>> MORÁLNĚ PRO ZUZKU! - o těch našich kilech :-)
Teda ženský, nevím, kde berete to přesvědčení, že máte kila navrch - myslím, že jsem to já, kdo by mohl po hrstích rozdávat :-)) Ale máte recht, těhotenství, zdá se, opravdu přináší nějaký to kilčo navíc, tak proč se na ně předem nepřipravit, že. Zuzi schvaluji Tvoje odhodlání nesundat týdně víc, než ten 1 kilográmek, je to rozumný, kór když to zkombinuješ s vyšším výdejem energie. Chodíš cvičínovat nějak plánovitě/neplánovaně, nebo sis dokonce najala osobního trenéra? :-)
Možná vás potěším sdělením, že těhotné tělo je pěkná mrcha, a to někdy i v tom dobrým. Totálně se mi zarazily chutě na sladký - ne že bych si nedala, ale oproti období, kdy jsem mohla být živa z Tatranek, je to značný pokrok. Naopak tíhnu více k zelenině a především po ovoci (ach, škoda že už teď není nějakej ten jahodovo-třešňovej červen!! :-) Teď, co mi přestalo být špatně - opětovně šťastná třináctka - 13. těhutýden to přešlo, se snažím i bez vlivu slintacích reflexů(=vědomě) kontrolovat, co a jak zdlábnu. Přesto, ať váhu přemlouvám horem dolem, mám nahoře 3 kila. Abych to převedla do reálu - při výšce nějaký 175 cm vážím 80,5 kg, to abyste se princezničky zamyslely na tou vaší "nadváhou"!! :-))
V pondělí 24.2.03 jsem byla v poradně, a protože mi pár dní před tím vypověděly službu střevíčka, ukázala váha navíc dokonce kila 4. No a milená sestra se do mě "lehce" pustila (samozřejmě tak, že to slyšel celý přítomný ansábl nastávajících mamin):
"No ženská, třináctej tejden a čtyři kila nahoru, no to je pěkný, to byste se měla nějak krotit, víte vy vůbec, kolik přiberete a jak budete vypadat, až to dotáhnete s tím vaším těhotenstvím do konce??"
A víte, že mě to vůůbec, ale ani trošku nerozhodilo? :-) Bylo tam se mnou asi pět mamin, každá pár týdnů do porodu, a ŽÁDNÁ!! neměla víc, než já! Pravda, nebyly třeba tak vysoké, ale stejně... :-)
Takže Zuzáku, hlavu hore, jestli Ti to půjde shazovat tak, jako mně přibírat, tak se za chvíli budeš moct převlíkat za špejlí :-)
Ještě poznámka - včera jsem si šmátla do svědomí a koupila si fyzioterapeutické cvičení na balónu pro těhule a k tomu ještě ten balón (večer jsem ho vlastními plícemi nafučela) a zatím mám předsevzetí, že si celou tu sestavičku aspoň 2x do týdne sjedu, tak taky budu informovat, jak se u nás držej sliby.

>> CO JE U NÁS NOVÉHO?
Cítím se v pohodě, jak jsem psala, v průběhu 13. těhutýdne mě pomalu opustily nevolnosti a teď mi jen občas něco klepne na žaludek, především, nemám-li v něm dostatečnou hladinu potravy k trávení. Ve středu 26.2.03 jsem byla na první screeningu vývojových vad, ta moje "ukecaná" sestra mi to akorát špatně napsala, takže doktorka na UZV prohlásila cosi o dostatečně kvalifikovaném zdravotnickém personálu mojí holčičí doktorky (to zas bylo malý zadostiučinění pro mě :-). Prcek se jeví býti v pořádku, dokonce mi hodil jedno salto mortále a mazácky pokynul horní končetinou. Plodový obal, zdá se, se zas připlácl na stěnu děložní, takže odlučování je snad zažehnáno, a vlastně už přes tři týdny není po mém párdenním špinění ani stopy. Takže - 19.3.03 jdu na krev - AFP testy kvůli vývojovým vadám a 17.4.03 jsem objednaná na takovej ten další velikej ultrazvuk, kam se chodí s tatínkem a videokazetou. V pondělí 10.3.03 se jdu opětovně paní doktorce ukázat (teď mě napadá, se musím zmínit, že jsem si dnes koupila šroubovací ampule na moč :-), a rozhodla jsem se tvrdě bojovat o ukončení neschopnosti. Tak jako tak jsem téměř denně v práci, kde si odkroutím tak půlku pracovní doby. Bříško se začíná klubat, akorát díky líným střívkům se mi u pupíku udělala rozkošná pnojmatička, pod níž se už dají nahmatat viditelné známky růstu malého kupíse. A ještě něco - přece jen počítám, že si do mateřský vydělám nějakou tu korunku a nemocenská mi děsně hází čáru přes rozpočet. Tož tak.

>> A CO VY??
Tiše po pěšince, co? :-) Kačenka asi momentálně konverzuje pod rozkvetlými kaktusy s mexickými hochy, užívá si sluníčka a pečlivě pro nás sbírá obrazový materiál. No, v Bolce se bude na co koukat! Zuzka láme kila (ale máš holka recht, přece jenom v hezkým těle se člověk určitě cítí líp než v tvarohovým :-) a Ivuška nám padla za vlast do peřin a mydlí se s virózou stylem kdo s koho (ale mám informace, že Ivulinda bacily statečně knoukautuje :-). Jinak bedlivě sleduji, jak jste si krásně naplánovali květnový objednávání miminek, jen tak dál, to budou dárečky pod stromeček!! :-) A kde je Sally? Jo, je to bomba, mít úlet na pouště a moct se "pár" kilometrů vydat pod stan do nateplalýho písku... Sally - jakožto neznalec se ptám - v Kalifornii asi moc takový tý středoevropský zimy neužijete, viď? :-)

Milé dámy, myslím, že jsem tu dnes rozvířila prach pěkně, takže budu očekávám hotňjúsy i od vás, ne že dáte vědět až 21.3.03 v Bouli!! Jinak už dopředu řvu, že tentokrát asi do zavíračky nevydržím (resp. bych to asi schytla i od nastávajícího tatíka, který nemá tak obavy ani o mě, jako o prťouse :-), ale víka mi padají kolem jedenáctý, tak se budem muset nějak přizpůsobit, ju? :-)

Zatím se mějte krásně, jdu udělat nálet na místní Kaufland a pak domůůů!!

Peťula
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Morálně téměř přes orál - ne ne, zatím j... Bajka + 2 brouci 6.3.2003 19:5
*Dotaz z psychologie.... :-)) sally 6.3.2003 23:23
*Pozdrav téměř z Alp Zuzana27 10.3.2003 14:42
**Re: Pozdrav téměř z Alp sally 17.3.2003 20:23

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.