| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Náboženství

9.4.2005 18:05:34 Alicee

Re: ..tak zase zpátky k tématu

Danielo, já se vám opravdu nevysmívám...já se jenom usmívám...:)))

Víš, já si myslím, že lidé měli odjakživa tendenci věřit něčemu něčemu nadpřirozenému, něčemu, co jim jejich život usnadní pochopit a přežít. S těmi "zázraky" je to taky relativní. Ty příklady, které ty uvádíš jsou sice zajímavé, ale můžu ti dát spoustu dalších příkladů, kdy se také může jednat o zázraky a motlitba v tom neměla žádnou váhu. Například můj dědeček...před patnácti lety onemocněl rakovinou a dávali mu dva, maximálně tři roky života. On se ale nedal a do roka neměl žádný nález. Lékaři jenom nevěřícně kroutili hlavou a dokonce jeho případ rozebírali v několika lékařských publikacích. Můžu tě ujistit, že se nikdo za něj nikdy nemodlil...Kdyby se to stalo ve vaší rodině, budete věřit, že to byl zásah boha, v naší se to bralo jako důkaz síly vůle jednoho člověka.

A jestli ti připadá, že tě nějak urážím, tak to je mi líto...není tomu tak, ale ty to možná nevidíš.

K tomu jak církev ovlivňuje naše životy...Zajímám se (a částečně studuji) politologii a bohužel musím konstatovat, že církev MÁ hodně velký vliv na politická rozhodnutí a dění. Například zahraniční politika Spojených Států, která nepochybně ovlivňuje celosvětové dění, je otevřeně "pro" církev a její zásady. V několika státech v US se už dnes na základních školách učí tzv. "kreacionismus", což znamená, že svět je tři tisíce let starý a stvořil ho bůh. Z tohoto trendu mám, upřímně, trochu hrůzu.
A tento fenomén se šíří i do Evropy, nedávno v tisku proběhla zpráva, že si evropští církevní hodnostáři stěžují, že jejich politický vliv není zdaleka tak silný jako vliv hodnostářů ve Státech a že se s tím musí něco udělat. Z toho mě taky jímá hrůza. Osobně proti církvi nic nemám, toleruji právo na víru ač mi osobně může připadat postavená na hlavu. Co mi ale vadí je to, že přestává být oddělen stát od církve, církev se stává státem. A podle mě by stát měl být nestranný a objektivní.

Tak snad jsem trochu osvětlila svoje názory a postoje. Mějte se a přeji krásný zbytek víkendu.
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
..tak zase zpátky k tématu Bruni 9.4.2005 10:38
*Re: ..tak zase zpátky k tématu správce-Dubnatka08 9.4.2005 10:53
**Re: ..tak zase zpátky k tématu Bruni 9.4.2005 11:19
***Re: ..tak zase zpátky k tématu správce-Dubnatka08 9.4.2005 11:40
**Re: ..tak zase zpátky k tématu Alicee 9.4.2005 18:5

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.