| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Deprese a úzkosti

24.6.2022 9:29:13 Klabe+3 kluci (08,10,15)

Re: Úkostné/panické ataky - lze se jich "zbavit"?

Naprosto souhlasím s Koníčkem. Ataky mě přepadly nečekaně až tedy v dospělosti po nástupu zpět do práce po druhém mateřství. Ale úzkostná jsem byla od dětství, jinak ale veselý, spokojený, optimistický flegmatik. O to nečekanější to bylo. Základ je, pokud ataky přerostou únosnou míru (je to individuální, já měla ataky každý den v tramvaji a pak už jsem žila v permanentní úzkosti, že to zase přijde atd.), nemoc zaléčit ( a ne hned léky vysazovat, pokud si člověk myslí, že už je to na dobré cestě) a k tomu docházet pravidelně na terapie (já měla obrovské štěstí na terapeutku a našla jsem ji díky doporučení tady). Někdy se bohužel spouštěč nenajde, ale stojí za to ho zkusit najít. A fajn je taky na čas vynechat kofein, začít se víc hýbat a najít si čas pro sebe (ale to jde, až je ta akutní šílená fáze pryč) a doplnit hořčík, vitamín D a železo. A pak věřím, že na celý život to není, člověk se to naučí regulovat, pozná, kdy to přichází a opravdu se s atakou naučí pracovat a potlačit ji hned v počátku.
já jsem aktuálně ve fázi vysazování poslední čtvrtky Trittica a pevně věřím, že to bez léků dám. I když je mi jasné, že úzkostnější období a občasná ataky přijít mohou a asi i přijdou. :-)

Třetího syna jsme si pořídili už s mojí diagnozou, takže i těhotenství se dá zvládnout. A syn je úžasné dítě, nejvíc pohodové a za odměnu.
Odpovědět
Průběh diskuze (13 názorů)
Téma: Úkostné/panické ataky - lze se jich zbav... Gajka + 2 23.6.2022 15:21
*Re: Úkostné/panické ataky - lze se jic... sally 23.6.2022 15:56
*Re: Úkostné/panické ataky - lze se jic... Tragika 23.6.2022 16:21
*Re: Úkostné/panické ataky - lze se jic... Alca 23.6.2022 18:9
*Re: Úkostné/panické ataky - lze se jic... Balbína 23.6.2022 18:47
*Re: Úkostné/panické ataky - lze se jic... Ráchel, 3 děti 23.6.2022 19:15
*Re: Úkostné/panické ataky - lze se jic... Ráchel, 3 děti 23.6.2022 20:1
*Re: Úkostné/panické ataky - lze se jic... Lavi 24.6.2022 8:24
**Re: Úkostné/panické ataky - lze se j... Ráchel, 3 děti 24.6.2022 15:14
*Re: Úkostné/panické ataky - lze se jic... Koníček mořský 24.6.2022 8:54
**Re: Úkostné/panické ataky - lze se j... Klabe+3 kluci (08,10,15) 24.6.2022 9:29
**Re: Úkostné/panické ataky - lze se j... Gajka + 2 24.6.2022 9:31
*Re: Úkostné/panické ataky - lze se jic... Persepolis 24.6.2022 9:53

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.