| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Náboženství

9.4.2005 10:38:33 Bruni

..tak zase zpátky k tématu

Danielo, jestli jsi prosím četla můj dotaz "Boží zásahy", mohla bys mi prosím odpovědět, jak si myslíš, že Bůh zasahuje do našich životů?

Jinak bych chtěla říct, že chápu, proč tu někteří psali, že do kostela nechodí a jak tam na ně působila atmosféra. Ve větším městě je to ještě dobrý, tam člověk může navštívit spoustu kostelů a najít ten vyhovující, ale na menším městě, kde je kostel třeba jen jeden... Do katolického kostela jsem chodila, ale víceméně jen kvůli faráři, který mi naprosto vyhovoval. Jeho kázání byla opravdu ze života.
Proti katolické církvi nic nemám, ani proti katolíkům. Pokud jim jejich vyznání a církev něco zakazuje (např. co se týče antikoncepce) nebo přikazuje (třeba zpověď), pak mi do toho nic není, neb se mě to nijak nedotýká.
Zatím jsem na tom tak, že tápu, kam se zařadit. V kostele mi totiž přijde zbytečně ponurá atmosféra. Mám kolem sebe víc nevěřících a vidím, jak se na katolíky (protože ti jsou nejrozšířenější) dívají - jako na děsný suchary. Do kostela se přece dá vsupovat s úctou a přitom vesele, proč by tam nemohl být halasný smích? Přiznávám, že jsem na mši nebyla už dost let, tak možná mám zastaralé informace a ještě z jiného města, než teď bydlím.
Tak třeba mi tady poradíte, kam zajít - aby tam byla přátelská atmosféra (to většinou je :-)), aby tam byl humor a Bůh byl oslavován pořádnou říznou hudbou. Myslím, že je škoda, když se lpí na tradičních chvalozpěvech, který znějí tak trochu unyle.
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
..tak zase zpátky k tématu Bruni 9.4.2005 10:38
*Re: ..tak zase zpátky k tématu správce-Dubnatka08 9.4.2005 10:53
**Re: ..tak zase zpátky k tématu Bruni 9.4.2005 11:19
***Re: ..tak zase zpátky k tématu správce-Dubnatka08 9.4.2005 11:40
**Re: ..tak zase zpátky k tématu Alicee 9.4.2005 18:5

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.