| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Problémy v těhotenství

8.4.2005 17:45:11 Eva+2caparti

Re: Ahoj

Ahojky,já mám za sebou dva přečasné porody a u třetího těhotenstí mi tedy dělaly cerclage preventivně.
V nemocnici jsem byla 14dnů,pobyt se líší od nemocnice,ale také od stavu tzn,jak moc byl čípek zkrácený"kolik ještě zbylo na stažení".Pokud je to víc jak 1cm pouští většinou domů.Steh se nesmí prořezávat-musí dobře držet.Měl by se dodržet mírný klidový režim,polehávat(pohyb po bytě nevadí),nenosit nic těžkého atd.Žádné dlouhé procházky,jízdy dopravními prostředky...a samozřejmě absence sexu!!!Cerclage většinou provází výtoky,slabé se neléčí,silnější nebo jakkokliv obtěžující ano.
Steh se vydělává abulantně,je to bezbolestné(nanejvýš cítíš mírný tlak či štípnutí),pokud by zarostl(stává se to opravdu vyjímečně)vydělává se v mírné narkoze(jelikož pouze čípek umrtvit nejde).Doba se také liší od nemocnice ,většinou tak 1-3týdny před termínem(pokud nejsou problémy tzn.stahy)Pokud by stahy začaly v době kdy je steh ještě na čípku,musíš okamžitě do nemocnice!!!!Myslí se tím opravdu pravidelné stahy ,ne poslíčci.Čípek by se mohl "roztrhnout".

O kroužku jsem také slyšela,dával se už za dob našich maminek(babiček).Pokud je ale čípek opravdu krátký a otevřený již se dát nedá.Nyní se od cerclage i od kroužků upouští,přednost se dává prevenci,hlavně včasné léčbě infekcí,což je jeden z hlavních důvodů předčasných porodů.Něco jiného je potom nedostatečnost hrdla děložního,když opravdu nezvládne udržet váhu miminka,to už jinak než cerclaží zachránit nejde.

Přeji krásné ,zdravé,donošené miminko!!!!
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Ahoj Libushe+3 25.3.2005 23:42
*Re: Ahoj Evju 26.3.2005 12:1
**Re: Ahoj Libushe+3 26.3.2005 16:57
*Re: Ahoj Monča+Kačka(5/04)+Martin(8/06) 28.3.2005 23:20
**Re: Ahoj Libushe+3 30.3.2005 0:40
***Re: Ahoj Lusi+M+Z 30.3.2005 12:37
****Re: Ahoj Eva+2caparti 8.4.2005 17:45
*****Re: Ahoj Libushe+3 9.4.2005 2:59

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.