| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Výchova a trestání dětí

6.4.2005 12:52:08 Ajina2

Re: Fyzické tresty od babičky (byť mírné)

Mirko,
já si myslím, že je problém spíš mezi vámi dvěmi - Tebou a Tvojí mamkou.
Pokud svěříš syna na týden /což není zas tak krátká doba/, tak by měla mezi vámi existovat nějaká domluva. Modelová situace: Jednou budeš taky prarodič - máš na starosti celý týden dítě svého syna /daleko větší zodpovědnost, strach aby se mu něco nestalo..atd/. Jseš s ním pořád a věnuješ se mu - zákonitě i zde vznikají i třeba nějaké konflikty, které prostě jsou normální - dítě zkouší, neposlechne, srovnává Vaší výchovu s výchovou svých rodičů...atd. Musíš si nějak poradit, že?
Sama píšeš, že synek občas nějakou chytne. Jak víš, že ten týden u babí bude tak vzorný, že si třeba nějakou výtku /i menší fyzické upozornění - samozřejmě žádné bití - myslím např. to vytahání za vlasy, nebo lehké plácnutí/ nezaslouží? Jednou chceš hlídání, tak se musíte domluvit. Je to Tvoje dítě, ale Ty chceš od mamky službu, tak musíš čekat, že nějak na synka výchovně působit bude..A že někdy nervičky ujedou? I babí má na to právo - co si budem povídat - děti nás dovedou pěkně točit. Jednou by se Ti mohlo stat, že babí řekne - tak když nemůžu ani zasáhnout, když kluk neposlouchá, nemůžu ho ani hlídat.
Moje zkušenost - mám syny tři - jezdí k našim pravidelně a nikdy problém nebyl. Já jsem mamce před syny řekla - "když bude potřeba klidně jim jednu střihni"-neviděla jsem v tom žádný problém - synci věděli, že babí taky může, tak nikdy to prý ani nebylo potřeba.
Tvůj synek by mohl vycítit /děti jsou chytré - nepodceňujme je/, že babí "to" má zakázané, o to víc by mohl zlobit a provokovat...Fakt to funguje - děti, když vědí co si můžou a nemůžou dovolit, tak většinou si tolik nedovolí.
A jinak tedy na závěr - pokud chci od mamky službu - /což hlídání mých dětí je - jasně jsou to její vnoučata, ale má svůj život a není to její povinnost - v lepším případě radost, v horším povinnost/, tak musím taky jí dát k tomu patřičné podmínky.
Odpovědět
Průběh diskuze (22 názorů)
Fyzické tresty od babičky (byť mírné) MirkaEyrová 30.3.2005 22:57
*Re: Fyzické tresty od babičky (byť mír... Pawlí 31.3.2005 10:30
*Re: Fyzické tresty od babičky (byť mír... Mecháček 31.3.2005 11:28
**Re: Fyzické tresty od babičky (byť m... markéta 5.4.2005 13:5
***Re: Fyzické tresty od babičky (byť... ZuziP 5.4.2005 14:14
****Re: Fyzické tresty od babičky (b... ZuziP 5.4.2005 14:17
****Re: Fyzické tresty od babičky (b... ZuziP 5.4.2005 14:19
*****Re: Fyzické tresty od babičky ... MirkaEyrová 5.4.2005 23:32
******Re: Fyzické tresty od babičk... MirkaEyrová 5.4.2005 23:39
*******Re: Fyzické tresty od babi... ZuziP 6.4.2005 8:35
*******Re: Fyzické tresty od babi... ZuziP 6.4.2005 15:12
******Re: Fyzické tresty od babičk... Ajina2 6.4.2005 13:4
*******Re: Fyzické tresty od babi... Nefertiti,2 kluci 6.4.2005 14:1
*Re: Fyzické tresty od babičky (byť mír... Ajina2 6.4.2005 12:52
**Re: Fyzické tresty od babičky (byť m... MirkaEyrová 6.4.2005 19:22
***Re: Fyzické tresty od babičky (byť... Ajina2 6.4.2005 23:10
****Re: Fyzické tresty od babičky (b... ZuziP 7.4.2005 9:2
****Re: Fyzické tresty od babičky (b... MirkaEyrová 7.4.2005 16:22
*****Re: Fyzické tresty od babičky ... Mecháček 7.4.2005 16:48
*****Re: Fyzické tresty od babičky ... MirkaEyrová 7.4.2005 16:49
******Re: Fyzické tresty od babičk... Ajina2 7.4.2005 20:8
*****Vydírání od babičky - MIRCE ...neviditelná... 8.4.2005 11:10

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.