| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Účetnictví a daně

2.5.2021 12:29:44 imi

Daňové přiznání na poslední chvíli - pomoc s jedním řádkem - daňový bonus

Dobrý den, potřebovala bych pomoc s daňovým přiznáním. Vyplňuji dvoustránkové daňové přiznání (interaktivní formulář z iDnes) a nevím si rady s jedním řádkem - konkrétně s řádkem Úhrn vyplacených daňových bonusů podle paragrafu 35d zákona.

Jsem samoživitelka, dítě nemá otce v RL. Celkově jsem si vydělala za celý rok 58 400 Kč, dva zaměstnavatelé na DPP, obě DPP smlouvy byly měsíčně do výdělku 10 tis., takže se z nich neplatilo žádné pojistné. U jednoho ze zaměstnavatelů jsem měla podepsané růžové prohlášení, a tento zaměstnavatel mi také vyplácel daňový bonus na dítě každý měsíc. U druhého zaměstnavatele jsem měla smlouvu jen jeden měsíc, a tam se mi strhla daň 150 Kč.

Když nyní daňové přiznání vyplňuji, zarazila mě jedna věc. Původně jsem myslela, že mi bude vráceno 150 Kč. Když ale do onoho řádku s daňovým bonusem dopíšu částku 7602 Kč (což je daňový bonus na dítě, který mi byl vyplácen v průběhu roku každý měsíc práce u prvního zaměstnavatele), objeví se mi, že mám doplatit 7452 Kč.

Mám strach, abych opravdu tuto částku pak nedoplácela, ačkoli se mi to zdá jako nesmysl.

Můžete mi, prosím, někdo poradit, co dělám špatně? Byla bych moc vděčná.
Odpovědět

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.