| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Cestování v zahraničí

27.4.2021 23:05:33 Termix

Re: Prodloužený víkend v Londýně

Můj itinerář na výlet do Londýna na tři dny.
Den 1
Metrem (žlutá nebo zelená linka) na stanici Tower Hill. Následovat směr Tower, podchodem se podleze hlavní silnice a hned tam je vidět the Tower of London a také ještě původní římské ruiny. Jít okolo Toweru po chodníku směrem doprava, palác máš tedy na levé straně. A pořád jít okolo, abyste si ho mohli prohlídnout celý. Je super jít dovnitř, jsou tam korunovační klenoty, ale na druhou stranu mně se nikdy moc nelíbily všechny ty zbroje tam, osobně jsem tam sice byla, ale pokud jedete na nízký rozpočet, pak klidně vynechat. Pak podél řeky doleva směrem k Tower bridge. Nejslavnější londýnský most. Než půjdete na něj, doporučuju most podejít a jít ještě kousek rovně podél řeky, fotky Tower bridge z té strany až za ním jsou podle mě hezčí. Je tam fontána s delfínem a mně se to tam moc líbí. Ještě pár metrů rovně a dá se kousek toulat přes Saint Catherine´s docks, je tam moc hezká hospůdla Dicken´s Inn.
Pak se vraťte k mostu a jděte na něj, z obou stran jsou schody. A samozřejmě je potřeba přejít ten most. Jsou tam hezké výhledy na mrakodrapy. Vím, že tady někdo doporučuje projít ten most i uvnitř, al pokud vás technika moc nezajímá, pak bych se netrápila tím, že to vynecháte. Byla jsem tam, ale opět záleží na rozpočtu. Nahoře je kousek prosklené podlahy, no pokud se výšek bojíte, určitě to nebude nic příjemného, ale samozřejmě po stranách mají i neskleněnou podlahu.
Na konci mostu zase dolů a podél řeky směr centrum. Tedy Tower budete mít po pravé straně. Půjdete pořád podél řeky, ideálně ještě s malou mapkou a nevynechejte Southwark Cathedral, nejstarší londýnská katedrála. A hned za ní je London Borough market. Doporučuju, dá se tam najít street food za super ceny. Pak zpět podél řeky až dojdete k replice divadla Globe. Hrají tam Shakespeara. Hned za tím je Tate Modern a odhaduju, že už budete potřebovat záchod, takže tam. Je tam čisto a zdarma vstup. Rozhodně se běžte i podívat na nějaké obrazy.
Až si odpočinete, pak doporučuju vylézt ven a přejít řeku přes Millenium bridge, je přímo před tou galerií a je to ten most, co Voldemort vyhodil do povětří. Před sebou budete mít po pravé straně centrálu Armády spásy, pořád pokračujte rovně přes pár schodů a pak se před vámi objeví Saint Paul´s Cathedral. Pokud máte nízký rozpočet, pak zdarma se do katedrály dostanete během bohoslužeb, jinak se vstup platí. Určitě stojí za návštěvu. K té katedrále potřebujete přejít hlavní silnici Saint Paul Churchyard, ale pamatujte si ji, protože na ní jsou autobusové zastávky. Najděte si tu, ze které jede autobus směr Charing Cross, zastávka SJ, autobus 15.

Na Charing Cross běžte pár metrů rovně ve směru, jak jste autobusem přijeli a dojdete na Trafalgar Square. A tam asi budete chtít fotky na lvech, vzadu je obrovská budova National Gallery. Vstup zdarma, jsou tam záchody, dá se tam odpočinout, jsou tam top nejlepší světové obrazy, třeba Slunečnice od van Gogha, Lekníny od Moneta …
Podle mapky dojděte na Leicester Square nebo na Piccadilly Circus, všude okolo jsou restaurace, drahé i levné. A nebo pokud vás nebolí nohy, pak bych místo tato dvě místa šla po ulici Pall Mall a běžte až na konec, kde je Buckingham Palace. V létě se tam dá jít dovnitř, ale je potřeba mít dopředu koupený lístek. Byla jsem tam, moc se mi to líbilo, ale já jsem spíše na obrazy a umění, takže třeba tohle je pro mě lepší zážitek než Tower bridge uvnitř. Ale na druhou stranu i bez tohoto paláce se dá být. Každopádně očekávám, že budete unavení, tak pak bych šla do parku, můžete si vybrat Saint James a nebo Green. Já mám raději ten první, jsou tam veverky, teda ty jsou všude, ale je tam i jezírko a celkově se mi prostě líbí více. Každopádně zpět zase po Pall Mall, na Trafalgar Square je metro.
Teda pokud byste se orientovaly, tak cest je spousta.
Metro je třeba i na Green park, cože je blízko Buckingham Palace. A taky cestou k metru uvidíte Saint James Palace, kde bydlí Charles a Camilla.

2. den
Osobně bych jela metrem na stanice Westminster. Vylezete ven a přímo před vámi je Big Ben. Běžte vlevo, Big Ben máte po pravé ruce a dojdete na most, Westminster Bridge. Přejděte až na druhou stranu, na mostě vždy hraje jeden chlapík ve skotské sukni na dudy, po levé straně uvidíte London Eye. Nicméně na konci mostu po schodech dolů, podejděte most a podél řeky směrem k Big Ben, je tam nádherný a nejkrásnější výhled na Westminster Palace, tedy budovu jejich parlamentu. Pak můžete podél řeky na druhou stranu a tam uvidíte London Eye. Za sebe bych vynechala, vyhozené peníze a ztráta času.
Já osobně bych se vrátila zpět na most a přešla zpět k Big Benu a na druhé straně je Westminster Abbey a rozhodně doporučuju koupit vstupenky dopředu včetně těch extra placených starých královských míst. Nádhera.
A pak bych šla zpět k Big Ben, jste pořád v blízkosti a pak po Parliament street rovně směrem k Trafalgar Square. Nicméně u Downing street se zastavte, jen nakoukněte, nic moc neuvidíte, pak ještě kousek rovně a dojdete k Horse Guard Parade. Uvidíte koníky, běžte vlevo jakoby dovnitř do toho komplexu. A když kouknete vlevo, uvidíte dům, co je ve skutečnosti v Downing Street, ale prostě ho uvidíte z té vnitřní strany. A pořád ale běžte rovně do parku Saint James, užijte si veverky …
Já bych pak šla zase do National Gallery, jenže já potřebuju často na záchod a ty tam mají čisté 😊.
Pak nahoru na Leicester Square a Piccadilly, ne že by to bylo tak top super, ale jsou to známá místa z televize a určitě stojí za to tam jít. Když budete pokračovat rovně na Piccadilly Circus po Regent Street, tak na konci dojdete na Oxford Street a tam jsou obchody a obchody.

3. den
Jela bych do Greenwiche. DLR linka, jakoby metro, stanice Cutty Sark. A tam je Greenwich trh, slavná čajová loď Cutty Sark, běžte pak vpravo nahoru do parku, když tak mapka, je to kousíček, já to tam znám dobře, ale nepamatuju si názvy všech uliček, prostě do parku a pak do kopce. Je tam přenádherný výhled na celé město. Uvidíte nultý poledník.
A pod kopcem je National Maritime Museum. Záchody čisté a zdarma 😊. Muzeum se mně osobně moc líbí.

Co se muzeí týče. Státní jsou úžasná a všechna zdarma, takže se dá ušetřit a jet vyloženě nízkorozpočtově. Nejlepší jsou na stanici metra South Kensington. Super je Natural History i Science, Victoria and Albert asi taky, ale já mám raději ty první dvě.
Určitě stojí za vidění Kensington Gardens, je tam i strom, kde jsou opravdoví papoušci.
Hyde Park, taky super místo.
Milovnící Harryho Pottera nemůžou vynechat Warner Brothers Studios. Pozor, nejsou úplně v Londýně, ale ve Watford, což je kousíček za Londýnem. A jsou skvělá.

Nákupní centra: Stratford a nebo White City, pokud Primark, já mám ráda ten naproti stanice metra Tottenham Court Road.

Ubytování, asi ideální jsou hotelové řetězce, třeba Holiday Inn.
Jídlo: v samoobsluhách mají systém Meal Deal – tedy sandwich, drink a něco dobrého, čokoláda, brambůrky, ovoce, je potřeba si to pořádně prohlídnout, co je součástí, ale pro nízký rozpočet rozhodně výhodná volba.

Za návštěvu stojí mrakodrap Sky Gardens. Teda on se jmenuje jinak, ale nahoře je restaurace, bar a skvělá vyhlídka s krásným výhledem na celé město a je to zdarma, ale potřeba dopředu rezervovat. Placený the Shard je dokonalý, mají nejlepší záchody na světě, protože výhled z nich je prostě skvělý, ale je placený.
A když Londýn, pak to chce divadlo a muzikál ve West End. Teda pokud to máte rádi. Zase vyplatí se koupit vstupenky dopředu.
Odpovědět
Průběh diskuze (58 názorů)
Téma: Prodloužený víkend v Londýně Šimka 27.4.2021 10:33
*Re: Londýn Stáňa * 27.4.2021 11:44
*Re: Londýn Venice+3 27.4.2021 12:8
*Re: Londýn Termix 27.4.2021 12:40
**Re: Londýn Katka a 2 výrostci 27.4.2021 13:26
**Re: Londýn Lassiesevrací 27.4.2021 13:42
**Re: Londýn hiao 27.4.2021 14:5
*Re: Londýn sally 27.4.2021 16:59
*Re: Prodloužený víkend v Londýně Termix 27.4.2021 23:5
**Re: Prodloužený víkend v Londýně Rodinová 27.4.2021 23:12
***Re: Prodloužený víkend v Londýně Termix 27.4.2021 23:17
****Re: Prodloužený víkend v Londýně Rodinová 27.4.2021 23:18
**Re: Prodloužený víkend v Londýně Peppa 28.4.2021 9:6
***Re: Prodloužený víkend v Londýně ...neviditelná... 28.4.2021 16:12
**Re: Prodloužený víkend v Londýně Stáňa * 28.4.2021 9:45
**Re: Prodloužený víkend v Londýně Len 28.4.2021 10:3
**Re: Prodloužený víkend v Londýně ...neviditelná... 28.4.2021 12:42
*Re: Prodloužený víkend v Londýně ...neviditelná... 28.4.2021 9:56
**Re: Prodloužený víkend v Londýně Monty 28.4.2021 10:8
***Re: Prodloužený víkend v Londýně Monty 28.4.2021 10:26
***Re: Prodloužený víkend v Londýně ...neviditelná... 28.4.2021 12:18
****Re: Prodloužený víkend v Londýně Monty 28.4.2021 12:27
*****Re: Prodloužený víkend v Londý... ...neviditelná... 28.4.2021 13:29
******Re: Prodloužený víkend v Lon... Monty 28.4.2021 13:38
*******Re: Prodloužený víkend v L... ...neviditelná... 29.4.2021 6:33
******Re: Prodloužený víkend v Lon... Len 28.4.2021 13:55
**Re: Prodloužený víkend v Londýně Termix 28.4.2021 10:34
**Re: Prodloužený víkend v Londýně Monika 28.4.2021 10:37
***Re: Prodloužený víkend v Londýně Monty 28.4.2021 10:49
****Re: Prodloužený víkend v Londýně ...neviditelná... 28.4.2021 12:23
*****Re: Prodloužený víkend v Londý... Monty 28.4.2021 12:32
******Re: Prodloužený víkend v Lon... Vítr z hor 28.4.2021 12:56
*******Re: Prodloužený víkend v L... Monty 28.4.2021 13:1
********Re: Prodloužený víkend v... Vítr z hor 28.4.2021 13:8
*********Re: Prodloužený víkend... Monty 28.4.2021 13:11
**********Re: Prodloužený víke... Vítr z hor 28.4.2021 13:43
*******Re: Prodloužený víkend v L... Len 28.4.2021 13:10
********Re: Prodloužený víkend v... ...neviditelná... 28.4.2021 13:31
*********Re: Prodloužený víkend... Len 28.4.2021 13:51
**********Re: Prodloužený víke... ...neviditelná... 29.4.2021 6:29
*********Re: Prodloužený víkend... Termix 28.4.2021 14:17
********Re: Prodloužený víkend v... Vítr z hor 28.4.2021 14:0
*Re: Prodloužený víkend v Londýně Monty 28.4.2021 9:58
*Re: Prodloužený víkend v Londýně Šimka 28.4.2021 11:24
**Re: Prodloužený víkend v Londýně Monty 28.4.2021 11:32
***Re: Prodloužený víkend v Londýně Termix 28.4.2021 12:14
****Re: Prodloužený víkend v Londýně Monty 28.4.2021 12:19
**Re: Prodloužený víkend v Londýně Termix 28.4.2021 12:8
***Re: Prodloužený víkend v Londýně Monty 28.4.2021 12:17
****Re: Prodloužený víkend v Londýně ...neviditelná... 28.4.2021 12:20
*****Re: Prodloužený víkend v Londý... Monty 28.4.2021 12:42
****Re: Prodloužený víkend v Londýně Vítr z hor 28.4.2021 12:52
*****Re: Prodloužený víkend v Londý... Len 28.4.2021 12:59
******Re: Prodloužený víkend v Lon... Vítr z hor 28.4.2021 13:7
****Re: Prodloužený víkend v Londýně Termix 28.4.2021 13:2
*****Re: Prodloužený víkend v Londý... Monty 28.4.2021 13:8
***Re: Prodloužený víkend v Londýně Šimka 30.4.2021 9:32
**Re: Prodloužený víkend v Londýně Vítr z hor 28.4.2021 13:1

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.