| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Historie

29.1.2021 20:48:32 Mariana +2

Re: Na co zemřel Chlothar II

"Takže mě z toho vyplývá, že nejzajímavější na tom úkolu není otázka, na co zemřel Chlothar II., ale otázka, proč paní profesorka, co je dobrá a hodně toho ví a hodně děti trénuje, chtěla vědět právě a zrovna tohle? Jestli se žák nebo jeho zákonnej zástupce na tohle dokáže paní profesorky zeptat, má u mě jedničku."
Filipe ~;((

Taky si říkám jaký je v tom zádrhel ?
Protože propátrali to tady všichni a nikde nic kromě jedné malé noticky na francouzské wiki že zemřel po pár dnech nemoci. Jelikož ale není jasné jaký je zdroj, tak nevím zda na to spolehnout. Překlady zdrojových kronik byly místními hledači propátrány.

Já bych řekla že ta smrt nejspíš nebyla ničím zvláštní - ale nevysvětlitelná, protože v 45 zas nesešel stářím. V případě otravy by asi kronikáři zmínili nějaké "podezřelé". Násilná smrt by se do kronik dostala, takže vylučovací metodou usuzuji tu nemoc.
Ovšem pro SŠ mi to přijde těžký úkol a nemajíce řešení takový kontaproduktivní a nesmyslný. Jediná možnost je že ve škole to probírali nebo měli sledovat nějaký pořad kde to bylo zodpovězeno

Napadají mne tyto možnosti
- zadání spletl žák
- zadání spletla učitela
- zadání spletl počítač
- učitelka má doma tuto knihu https://www.amazon.com/Clotaire-II-P%C3%A8re-Dagobert-584-629/dp/2756408255 (tam to sakra přece musí být, pokud ne tam, tak asi nikde, no ne?)
- učitelka je příbuznou autora výše uvedené knihy
- učitelka sleduje nějaký jiný skrytý cíl - například zvýšení povědomosti žáků obecně o rodu Merovejců, hlavních postavách rodu a jejich úmrtí, což se minimálně zde na rodině povedlo

Všichni netrpělivě čekáme na výsledek příští týden :-)
Odpovědět
Průběh diskuze (10 názorů)
Re: Na co zemřel Chlothar II Filip Tesař 28.1.2021 11:53
*Re: Na co zemřel Chlothar II Filip Tesař 29.1.2021 8:34
**Re: Na co zemřel Chlothar II A. Andrs 29.1.2021 8:45
***Re: Na co zemřel Chlothar II Koníček mořský 29.1.2021 8:51
****Re: Na co zemřel Chlothar II bono 29.1.2021 9:30
**Re: Na co zemřel Chlothar II máta 29.1.2021 11:41
***Re: Na co zemřel Chlothar II babi_ 29.1.2021 20:17
****Re: Na co zemřel Chlothar II A. Andrs 29.1.2021 20:21
**Re: Na co zemřel Chlothar II Mariana +2 29.1.2021 20:48
***Re: Na co zemřel Chlothar II Filip Tesař 30.1.2021 9:52

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.