| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak jsem prožívala těhotenství a porod

Porod v Motole

Během těhotenství jsem hodně četla tohle diskusní fórum a proto jsem se rozhodla přispět svým pohledem na porod v Motolské nemocnici, aby si moje "nástupkyně" mohly o ní udělat lepší obrázek.

Musím říct, že většina názorů, které jsem o Motole přečetla i vyslechla, se potvrdily. Poradna nebyla nic moc (dlouhé čekání, špatná organizace, chování některých sester), ale naštěstí jsem tam stihla jít jen jednou, protože dcera se narodila o tři týdny dříve. Příjem k porodu a porod jako takový byl dobrý. Sestřičky byly hodné,a to hlavně studentky, radily a pomohly, jak dýchat a tak podobně. Holení a klystýr proběhlo také bez dramat a musím přiznat, že přes počáteční mírný odpor k oholení, jsem nakonec byla ráda. Oholily mě jen kolem stydkých pysků a hráze a neumím si představit hojení nástřihu a hygienu při odcházení očistků s normálním ochlupením. Porod probíhal rychle a bez komplikací a díky přítomnosti otce u porodu jsem to jakž tak zvládala i psychicky. Naprosto si nedovedu představit, že bych tam byla sama. Rodila jsem v klasické poloze (jiná tam ani nejde) a kupodivu mi v ní bylo nejlíp a nejméně to bolelo. Dceru mi do náruče přinesli hned po kontrole od pediatra, ale přiložení k prsu bohužel neproběhlo. Hodinu nám ji nechali na sále v inkubátoru a pak ji odvezli. Mě za další hodinu odvezli na pokoj, dceru mi přivezli hned vzápětí a už mi ji nechali. Sestřičky na oddělení byly hodné, a to jak ženské, tak novorozenecké. A to je v zásadě vše kladné, protože i zápory se našly. Moje dcera se totiž po přiložení odmítala přisát k prsu a veškerá asistence sester byla k ničemu. První den to se mnou zkoušely a od druhého dne mi přinesly kloubouček a nechaly mě napospas trápení s pokusama o kojení, které se nedařilo a dost mě stresovalo. Paradoxně mi víc pomáhaly ženské sestry, které to teoreticky nemuselo zajímat. Skončilo to konstatováním, že dcera je moc malá, slabá a je tedy třeba přikrmovat, a protože ji odvezli na světlo kvůli žloutence, rovnou s tím v praxi začali. Pak nás hned propustily s příkazem přikrmovat a dalo nám doma moc práce jejich příkaz ignorovat a trápit dceru dál, což se ale nakonec vyplatilo. Po dalších čtyřech dnech se začalo dařit a po dalším týdnu už dcera váží víc, než při porodu a daří se jí skvěle. Nejvíc mě ale od sester mrzelo to, že i když byly hodné a ochotné, tak při mých dotazech (z jejich pohledu určitě naprosto triviálních) ohledně péče o miminko, se ke mě většinou chovaly jako k naprosté huse, která neví základní věci.
Takže shrnutí - Motol můžu doporučit, péče je dobrá, prostředí také (pokoje jsou po dvou se sociálním zařízením pro dva pokoje, takže dostačující), sestřičky milé a doktoři super. Pokud ale budete mít nějaké problémy, může se stát, že se budete muset obrnit trpělivostí a trochu za sebe bojovat.
Přeji všem hodně štěstí a zdravá miminka. Pokud by se někdo chtěl zeptat na další podrobnosti, mám adresu Janota@p13.dkm.cz.
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
Porod v Motole Milka Janotová, dcera 2 týdny 29.2.2000 15:50

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.