| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v Evropě

2.4.2005 20:21:32 Marie

Pro Tercu, ale i ostatni

Jo, mas pravdu, ten jazyk je mi jeste cizi. Ale doufam, ze to brzy dozenu.
My spolu s manzelem mluvime nemecky,pac jsem se s nim seznamila v Nemecku,a ponechali jsme to jako nas konverzacni jazyk. Francouzstinu mam rada, rada ji slysim i se ji ucim, ale jeste to par mesicu potrva,nez se nase nemcina propadne na druhe misto v konverzaci. My to mame trosku slozitejsi,on neni ani Nemec ani Francouz,pochazi z Tuniska (mimochodem nadherna a horka zeme).Momentalne resime problem,jak s nasim prirustkem hovorit.Ja cesky,on arabsky,mezi nami zatim nemecky a ve skolce francouzsky.Nevim ale,jestli z toho chudak dite nezblbne.Chteli bychom nemcinu ale uplne vymazat z naseho zivota,jenomze jelikoz ma nemecke obcanstvi,tak mam tu obavu,ze to dostane i nase mimco.I kdyz bude narozene ve Francii.Ale zatim jsme jeste v patrani,jak to bude.Protoze Nemec bez nemciny by bylo docela divny.Budu usilovat o francouzske obcanstvi,ale nevim nevim,jak to dopadne.A o tech dluzich mi ani nepovidej,byl to duvod,proc se vystehovat z Nemecka.Tam to jde od 10 k 5. A za chvili bychom tam nemeli nic jen hole ruce. No tak vam budu drzet palecky,at vsechno zvladnete a budu se tesit na doufam i dalsi prispevek....ahoj Marus
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Pro Tercu, ale i ostatni Marie 2.4.2005 20:21
*Re: Pro Tercu, ale i ostatni terka 2.4.2005 20:36
**konecne jsem se i zaregistrovala peque *75 2.4.2005 20:45

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.