| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Skoro dvojčata - děti krátce po sobě

2.4.2005 1:07:12 Gasha

Re: Dotázek

Péťo, přesně tak to bylo u nás. Plně jsem kojila a když malému byly 4 měsíce, tak jsem otěhotněla. Přišla jsem na to náhodou. Kamarádka si dělala testík a nebyla si jistá, jestli je pozitivní. Slíbila jsem jí, že jí přinesu druhý den ukázat negativní test. A co se nestalo... test byl pozitivní :oD
Byl to obrovský šok, smála jsem se zoufalstvím. Šla jsem to ukázat manželovi a ten z toho byl také hotov. Prý, co budeme dělat.
Péťo a víš co, jsem strašně ráda (i manžel), že jsou takto krátce po sobě. Mají se strašně rádi, i když se občas hádají a perou, ale nedajína sebe dospustit. Jsou to zlatíčka. Upřímně mi dlouho trvalo, než jsem si zvykla na myšlenku mít ráda 2 děti, když si zvykám na jedno. Tedy jedno, které mám hrozně ráda.
Zvládnout se to dá. Asi také záleží na dětech, jaké jsou. Vítek (starší) byl docela samostatný, takže se např. sám najedl apod. Nežárlil a nežárlí. Pravda, výprava ven nám trvá (ne dvakrát déle), ale 100x déle. Je to náročnější, ale dá se. Naučíš se časovat. Zimní vypravování trvá hodinu. Máme ještě psa, takže občas chodím na vycházku s oběma dětmi a psem (irský setr - 71 cm v kohoutku).
Je lepší mít děti krátce po sobě než dvojčata. Jako dvojčata budou až od toho roka a půl. Pak mezi nimi nejsou tak veliké rozdíly.
A ještě si myslím, že je lepší mít děti po roce než děti po roce a půl. Mít děti po roce, tak si pořídíš kočár pro dvojany. Ale po roce a půl, kdy starší už chůzi zvládá, ale je v období vzdoru, je šílené. Představa, že táhnu kočár, ve kterém pláče miminko a druhá ratolest se někde válí v kaluži a řve a vzteká se, je úděsná.
Ještě jsem malounko víc vzteklejší než při jednom.
Na další dotazy Ti ráda odpovím. Jen se ptej.
Budeš-li potřebovat poradit s kočárky apod. Tak Ti také ráda poradím a můžeš juknout na naše stránky. Používala jsem kočár pro dvojany a byla jsem nadmíru spokojená s Deltimem - trojkombinace. Pravda, už vyrábí i jiné značky kočáry, které jsou na stejný princip, ale v té době, co jsem potřebovala já, byl jediný na trhu a jako novinka. Později jsem začala používat občas jednokočár, ve kterém oba seděli (viz naše alba), potom chodil Vítek pěšky a Amálka v krosně. Teď už oba ťapou, ale i přesto krosnu hodně využívám.
Mít doma dvě děti je SUPER - hrají si spolu. Hlídat venku dvě děti, je zabíračka, ale milá.
Hlavně, nelam si s tím hlavu, nesttresuj sebe a to malé nenarozené a těšte se na něj. On vám to potom vrátí.
Odpovědět
Průběh diskuze (16 názorů)
Po pauze Gasha 29.3.2005 13:39
*Re: Po pauze Hanka+ 4 berušky 29.3.2005 16:28
**Re: Po pauze Gasha 29.3.2005 16:59
***Re: Po pauze Hanka+ 4 berušky 30.3.2005 13:25
****Re: Po pauze Hanka+ 4 berušky 30.3.2005 13:27
*****Re: Po pauze Gasha 30.3.2005 14:43
******Re: Po pauze Méďa 30.3.2005 23:44
*******Re: Po pauze Gasha 31.3.2005 14:42
********Dotázek Petra 1.4.2005 21:35
*********Re: Dotázek Gasha 2.4.2005 1:7
**********Re: Dotázek Roxiana klučina 1.7.05 2.4.2005 12:18
***********Oprava Roxiana klučina 1.7.04 2.4.2005 12:26
***********Re: Dotázek Ivča/Lenka/Emily 2.4.2005 13:12
***********Re: Dotázek Jase, Honzík 4/02, Peťa 4/04 2.4.2005 22:29
**********Re: Dotázek Eli 2.4.2005 14:46
***********Re: Dotázek Eli 2.4.2005 14:55

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.