| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Zpracování a skladování potravin

1.9.2020 6:47:02 Jojona

Zelené natě - skladování

Letos mám hodně zelných natí ze zeleniny ze zahrádky a ráda bych je nějak uchovala na zimu. Nemůžou být sušené, to prostě mojí nemocnou maminku při jídle dráždí a v mražáku už nemám moc místa. Říkala jsem si, že by to šlo dát do soli. Loni jsem tak poprvé v životě nakládala směs zeleniny a vyhovuje mi to a příští rok to udělám zase.
Nemáte někdo zkušenost? Je možné teď třeba naložit pažitku, dokud je ještě hezká. A třeba za měsíc, až budu sklízet petržel a celer naložit zase ty natě a pak to všechno smíchat?
Děláte to někdo? Jaká bude směs třeba pažitky, libečku, listí celeru, petrželky a mrkve?
A používá se to třeba před dokončením polévky jednu polévkovou lžící, aby získala jen tu vůni a trochu chuti po natích?
Jinak do mražáku si dávám listy celeru s petrželkou a libečkem, když je nebo i s malými porky. Vezmu 2-3 listy celeru a k tomu trochu od těch ostatních nebo i jen samotné, když nic nemám a přehnu asi na 3x a ovážu nití a zamrazím. Používám do masových vývarů po celou zimu a mnoho let. Dělávala to tak mamka, protože všichni milujeme tu vůni a i chuť, co to vývaru dá.
Díky předem za rady
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Téma: Zelené natě - skladování Jojona 1.9.2020 6:47
*Re: Zelené natě ...neviditelná... 1.9.2020 9:20

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.