| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

1.4.2005 12:25:30 Sylvie

Re: nejkratší možná mateřská dovolená

To v zákoníku práce rozhodně není :o) S mateřskou netuším, nějak jsem ještě neslyšela o situaci, kdy by někdo nechtěl peníze, na které má nárok z pojištění. Na druhou stranu jedno z pravidel pro výplatu mateřské je, že žena nemá příjem z činnosti, ze které mateřskou pobírá. Neboli - pokud pracuje a vydělává si, nemá nárok dostávat mateřskou. TAkže podle mého názoru je jenom na ženě, jestli se rozhodne čerpat mateřskou dovolenou a dostávat peněžitou pomoc v mateřství, nebo jestli se rozhodne pracovat.

Na druhou stranu v Zákoníku práce je, že:
"Mateřskou dovolenou zaměstnankyně nastupuje zpravidla od počátku šestého týdne před očekávaným dnem porodu, nejdříve však od počátku osmého týdne před tímto dnem." - tedy že žena "nastupuje zpravidla", nikoli že "musí nastoupit"
"Mateřská dovolená v souvislosti s porodem nesmí být nikdy kratší než 14 týdnů a nemůže v žádném případě skončit ani být přerušena (§ 160 odst. 2) před uplynutím šesti týdnů ode dne porodu." - z čehož mi vyplývá, že pokud žena na mateřskou nastoupí, musí na ní být alespoň 14 týdnů. Jinak já jako zaměstnavatel bych taky mohl mít problémy s úřadem práce.

TAkže podle mého názoru buď na mateřskou nenastoupíš vůbec, nebo nastoupíš a musíš na ní být alespoň 14 týdnů. Je to ale jenom můj názor :o) Zkus se zeptat tady, je to diskuze, kde se pohybují i odborníci a většinou se tam člověk odpověd dozví.


S.
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
nejkratší možná mateřská dovolená Alexandra 31.3.2005 18:31
*Re: nejkratší možná mateřská dovolená Monika 1.4.2005 7:47
**Re: nejkratší možná mateřská dovolen... Karolinaa 1.4.2005 15:33
***Re: nejkratší možná mateřská dovol... Lída+2 1.4.2005 15:59
****Re: nejkratší možná mateřská dov... Karolinaa 1.4.2005 16:23
*****Re: nejkratší možná mateřská d... Lída+2 1.4.2005 16:47
***Re: nejkratší možná mateřská dovol... Lenka 1.4.2005 20:44
*Re: nejkratší možná mateřská dovolená Lenka 1.4.2005 12:7
**Re: nejkratší možná mateřská dovolen... Sylvie 1.4.2005 12:25

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.