| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : OSVČ a podnikání

9.7.2020 20:52:43 Hanka 75

OSVČ - ošetřovné a kompenzační bonus

Mám dotaz: manžel (OSVČ) požádal o kompenzační bonus za celé bonusové období od 1.5. do 8.6., já (zaměstnanec) jsem požádala o ošetřovné na jedno z našich dětí za květen (celý měsíc minus několik dní, kdy jsem byla v práci, a minus dobu od 25.5., kdy otevřeli školu). Může manžel v téhle situaci požádat i o "ošetřovné" pro OSVČ za květen na naše druhé dítě? Pokud ano, jde žádat o ošetřovné za celou dobu, kdy byla zavřená škola, nebo jen za dny, kdy já jsem byla v práci?

V žádosti o kompenzační bonus manžel odškrtl a potvrdil, že splňuje podmínky žádosti (z nichž splňoval jak péči o dítě, tak omezení poptávky po jeho službách), ale nevyplňoval, pro který z těchto důvodů žádost podává (formulář se na to nijak neptá). V žádosti o "ošetřovné" pro OSVČ po něm chtějí čestné prohlášení, že "nežádá ze stejného důvodu z jiného kompenzačního programu", s čímž si nevíme rady - z jiného programu pro tytéž dny žádá, ze stejného důvodu nutně ne. Nevíte někdo prosím, jak to je, nebo jestli se k tomu někdo nějak aspoň trochu fundovaně vyjádřil?

Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Téma: OSVČ - ošetřovné a kompenzační bonus Hanka 75 9.7.2020 20:52
*Re: OSVČ - ošetřovné a kompenzační bon... Hanka 75 9.7.2020 20:55
**Re: OSVČ - ošetřovné a kompenzační b... klíčnice 9.7.2020 21:5
***Re: OSVČ - ošetřovné a kompenzační... ...neviditelná... 9.7.2020 21:14
**** Re: OSVČ - ošetřovné a kompenza... klíčnice 9.7.2020 21:54
*Re: OSVČ - ošetřovné a kompenzační bon... 1kulička 10.7.2020 9:52
**Re: OSVČ - ošetřovné a kompenzační b... Muumi 10.7.2020 15:52
*Re: OSVČ - ošetřovné a kompenzační bon... Muumi 10.7.2020 15:55

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.