| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

1.4.2005 7:50:44 Martule

Finland hlasi jaro :))

Zdar zensky!!!

Zdravim a hlasim prichod jara - huraaaa - mame VEDRO +6 :))))
Tady je jak koukam vetsina holcin jeste na cestach co?

Babu,
jaky byly prvni svedsky velikonoce???

Andrejko,
jak pises ze se divis ze nekdo nemluvi na dite materskym jazykem, tak to byl zrovna i muj pripad. Ja kdyz cekala malou, uz jsem tady mela za sebou 5 let pobytu. Za tu dobu jsem tu nepromluvila s nikym cesky. 5 let finstiny nonstop. A pak tu najednou byl clovicek, a ja i na to mrne zacala mluvit finsky, protoze mi to tady pripadalo uplne prirozeny. Do Prahy jezdim hodne malo, ceskou kamaradku tady nemam ani jednu. Mozna kdybych mela a s nekym tu kecala casto cesky, asi by me ani nenapadlo placat finsky na mimco. Ale proste tak to bylo. Ale je pravda, ze ted se to snazim uz par mesicu dohanet co se da, a ucim malou slova a jednoduchy vety, poustim ji cesky pohadky a pisnicky. A ona se uci. Jsou ji 3 roky a kus, verim ze jeste neni vsechno ztraceny, a ze i kdyz finstina bude vzdycky ten silnejsi jazyk, jsem si jista ze cesky nauci aspon tak, aby rozumela a domluvila se. I kdyz perfektni ta cestina asi nikdy nebude.
Ten kdo je v zahranici kratkou dobu a neumi poradne jazyk, kdyz se narodi mimco, je logicke ze na nej mluvi tim materskym. Tak bych to byvala udelala taky. Jenze mit za sebou 5 let v cizine a denodenne neustale finstinu a finstinu, tak i na to mimco holt myslim vetsina zacne mluvit jazykem zeme, ve ktere zije. Jiste ze jsou vyjimky. Ja k nim bohuzel nepatrim. Ted mi to mrzi ze cesky holku ucim az ted.

Jani,
to je prekvapko :))))) Tak drzim palce at uz se rozhodnete jakkoliv!!!!

Ostatni zdravim a jdu neco delat.
Martule
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Finland hlasi jaro :)) Martule 1.4.2005 7:50
*Re: Finland hlasi jaro :)) Moni+2 1.4.2005 13:29

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.