| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ostatní problémy s dutinou ústní

19.5.2020 19:51:03 rišulka

Zubařský výkon

Včera mi sundal korunky, dočasné, pryskyřičné, obrousil zuby pod tím a zas nasadil. Nové korunky, metalokeramické, prý definitivní, budou 28.5.
Do večera mi odezněla injekce i bolest, ale při kýchnutí se mi uvolnila pravá jednička a vyloženě se kýve, špatně se mi mluví i jí. Mám strach, že až do nových korunek nevydrží a budu bezzubka. Samozřejmě jsou horší věci než být pár (!) dnů bez zubu, ale vy tady si jistě dokáže uvědomit, jak šíleně velký dopad to má na psychiku.
Nadto je to právě ten zub, který zubař už dva roky řeší - uvolnil se, praskl, uvolnil se, a zas se uvolnil a teď tedy znova.
Zubař je to dobrý a hlavně lidský, s ohledem na mé finance mi vždy vyšel vstříc, přilepil nebo nahradil novou korunkou, opět z kompozitu (ten je prý na pojišťovnu, ale vzal si za to pětset no). Ovšem ten zub je mizera. Všechny ostatní splynuly, necítím je, jako asi nehty nebo vlasy, jen tento pořád, a vždy to tak bylo, cítím jako by tlačil, ne bolest, jen ten tlak a pocit cizího tělesa.
Nějak to přežiju, zkusím mu ráno zavolat, jestli by bylo možné znova ho přilepit, to ano. Problém je, že s ním nikdy nemluvím, jak taky na křesle s pusou dokořán (vždy předem si řeknem, co a jak se bude dělat), přes telefon už vůbec, to bere sestra, no a tu tam má novou, dost nepříjemnou, tak se bojím, že mě pošle do háje, abych to prostě po ty dny vydržela.
A druhá, ale ještě důležitější věc, je ten zub samotný - bude se takto "chovat" i s tou novou korunkou? Bude možné tu novou nahrazovat, obměňovat, upravovat?
Víte, že je to pro mě dlouhodbě těžké téma, šetřila jsem skoro rok a moc se těším, že se to konečně vyřeší. Jsou to čtyři zuby, celkem necelých 16tis. Takže ten jeden skoro čtyři tisíce, ale budu to platit jen jednou nebo furt dokola při předpokládaných dalších potížích. Snad jsem jen histerická, na rtg není nic.
Bylo mi 24, když mi (už tehdy stará) školní zubařka obrousila ty jedničky a přibrala k nim i dvojky, aby to "nevypadalo blbě" - a to jim nic nebylo, byly jen překřížené. No věřila jsem jí, po výsledku už jsem se ale vyděsila a utekla a teprve teď mám naději dobrat se nějakého konce ~R^

Máte někdo zkušenost s takto nepoddajným zubem? A jak postupovat v dané situaci?
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Téma: Zubařský výkon rišulka 19.5.2020 19:51
*Re: Zubařský výkon Monika 19.5.2020 20:6
**Re: Zubařský výkon magrata1 19.5.2020 20:13
**Re: Zubařský výkon rišulka 19.5.2020 23:19
*Re: Zubařský výkon magrata1 19.5.2020 20:11
**Re: Zubařský výkon rišulka 19.5.2020 22:52
***Re: Zubařský výkon magrata1 20.5.2020 9:23
*Re: Zubařský výkon ...neviditelná... 19.5.2020 21:31
**Re: Zubařský výkon Monika 19.5.2020 21:50
*Re: Zubařský výkon K_at 19.5.2020 21:33
*Re: Zubařský výkon Okolík 19.5.2020 23:15

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.