| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Tradice, zvyky, obyčeje - ostatní

30.3.2005 22:41:15 LaBu

Re: po velikonocích

Ahojte:o)
To sa čudujete, aká nová tvár sem zavítala,čo? ;o))
Mám v poslednom období menej času na net, ale nezabúdam na vás.
Ako by som mohla,keď mi táto diskusia priniesla do života toľko dobrého.
Naučila som sa tu napr. očakávať, naplno vnímať a užívať si niečo také obyč praobyč ;o) ako je striedanie ročných období :o)) A tak som už nedočkavo vyčkávala, kedy príde tá jar a teraz, keď prišla, užívam si ju plnými dúškami. Máme ju všade, rovnako ako predtým zimu a ešte predtým jeseň :o) A už nosím v hlave nápady na leto, ale ešte majú čas dozrieť...dokonca už mi sem tam mihne hlavou niečo, čo pripravím zasa v zime k vianociam :o))

Pekné na tom je, že to všetko má svoj čas a ja viem, že ten pravý čas príde a keď aj niečo nestíham tento rok, napravím to o rok :o)) Takže v podstate mám už aj nejaké nápady k budúcej jari :o)) No nie je v tom nádej ;o)) ? Pripomína mi to trochu časy, keď som bola decko a dni sa v podstate stále opakovali a zdalo sa, že ich pred sebou mám ešte more "rovnakých" a predsa NIE rovnakých, naopak, vlastne sa stále dialo niečo nové a zaujímavé...

Nezdobila som teraz byt veľkonočne, ale skôr jarne a tak si jar všade nechám asi tak do polovice až konca mája, (to je odpoveď na Janninu otázku, ako budem teraz zdobiť). Možno akurát odstránim "vajíčka" a zamením za nejaké kvety, najlepšie čerstvé :oDD Rozváňa mi tu hyacint a teší ma "petrklíč", radosť mi robia dve "panohy" nazdobenej "krútenej vŕby" -Romano díííík, že si ;o)) (ale to vám vlastne patrí všetkým ;o)... a podobne a podobne

Mám konečne veeeľkú sklenú nádobu, ktorá je práve teraz naplnená maľovanými vajíčkami (umelými, kúpenými niekedy dávno v Quelle v jednom veeľkom balíku) a v nich sú zapichnuté umelé tulipány. Už som Simonke hovorila, že keď začneme chodiť k vode, budú musieť so Siskou nazbierať veľa pekných kamienkov, aby sme ju nimi mohli naplniť :o)---to nebude problém, obidve sú nezničiteľné "kamienkomilovníčky" ;o)----
...jo a ešte tú nádobu zdobím zvonka- WiCo

Práve mi dopískala pekárnička a dopiekol sa celozrnný chlebík k zajtrajšku. Aj z toho, že nekupujeme pečivo, ale ho doma pečiem, sa stala "rodinná tradícia" :oD...a moja veľká radosť. Takže celkovo dík za Rodinu.cz ;o) a za vás za všetky:o)

V skratke, som rada, že som vás spoznala a mohla od vás načerpať tento, pre mňa nový, pohľad na život :o)

Tak si užívajte jar a v kútiku duše sa tešte na leto, jeseň, zimu a vôbec, na to všetko, čo nás ešte každý ďalší deň čaká...lebo tak nejako je to v úvode tejto diskusie, nie? Také čosi sa tam spomína "užiť si každý jeden deň" ;o))

Tak papa a ešte raz DÍK :o)

No a vlastne mám jednu otázku. Tak trocha som nakazila moju švagrinú zdobením a 1. mája bude mať jej dcéra (teda moja neterka) prvé sväté prijímanie. Čisto náááhodou, nenapadá vás nejaká vhodná výzdoba (okien aj bytu)? ....nechce niečo "čisto biblické"-kríž a podobne, aby to nevyznelo príliš pateticky, ale skôr tak nejako veselo a nádejne... Nevideli ste niekde napr. WiCo predlohy s podobnou tematikou? Vopred dík, aj len za zamyslenie sa :o)
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
po velikonocích Janna + 2 berušky 29.3.2005 10:34
*Re: po velikonocích Janna + 2 berušky 29.3.2005 10:37
**Re: po velikonocích Dáša + tři ( pět dětí) 29.3.2005 15:56
***Re: po velikonocích Dáša + tři ( pět dětí) 30.3.2005 13:47
****Re: po velikonocích Janna + 2 berušky 30.3.2005 17:55
*****Re: po velikonocích LaBu 30.3.2005 22:41
******Re: po velikonocích LaBu 30.3.2005 22:48
******Re: po velikonocích Dáša + tři ( pět dětí) 31.3.2005 9:59
*******Re: po velikonocích Janna + 2 berušky 31.3.2005 11:17
********Re: po velikonocích Dáša + tři ( pět dětí) 31.3.2005 12:42
*********Re: po velikonocích Janna + 2 berušky 31.3.2005 12:49

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.