| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Květiny a zahrada

17.11.2019 17:04:17 Vítr z hor

Re: Bonsaj na jižní terasu

"Bonsaje jsou choulostivé na zálivku. Já kdysi jeden malý měla a odjela jsem v létě pryč, naši měli zalívat, no uschnul po pár dnech. Jak má málo zeminy, tak snadno vyschne. "

Přesně. Proto je dobré najít kompromis – třeba větší květináč a "bonsai" dostříhávat a zaštipovat, aby to nerostlo jako blázen (malý květináč zpomalí růst, proto se bonsai sází do malých květináčů, malé květináče = malá zásoba vody, čili je to samá komplikace).

Jednodušší zalévání je u sukulentů tvářících se jako bonsai, ale ty nejsou celoročně venkovní.

Ještě mě napadá mrazuvzdorný kaktus, který vypadá stromečkovitě a zalévání moc neprožívá: Austrocylindropuntia imbricata. U nás roste až do 1 m výšky:



Píchá tedy jako čert a má zpětné háčky.
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Téma: Bonsaj na jižní terasu Hana36 17.11.2019 7:12
*Re: Bonsaj na jižní terasu Vítr z hor 17.11.2019 11:19
**Re: Bonsaj na jižní terasu Hana36 17.11.2019 14:42
*Re: Bonsaj na jižní terasu Marika Letní 17.11.2019 11:24
**Re: Bonsaj na jižní terasu Vítr z hor 17.11.2019 17:4

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.