| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v Severní Americe - Kanada

28.3.2005 20:30:52 Nadia@

Re: Pondělí Velikonoceee

Tak vidis Alco, je treba hledat, pampelisky i optimismus! Ver mi, ze kdyby jsi se vratila do Ceska a kluka vychovala tam, tak by se te jednou zeptal, co tam vlastne dela,proc neni v Kanade, kde se narodil. Kdyz jsem po 89 mela celkem pekny rozjezd a narozenim ditete se vsechno stoplo (totalne jsem se svym svobodnym materstvim na trhu prace znemoznila hehe), tak jsem tak uvazovala, coby - kdyby. Nejsou to reci a uvahy hodne rozumne uvazujiciho cloveka, ale rekla jsem si. Co kdyby mama i pres sve pokrocile tehotenstvi sedla do toho auta ke tatovemu kamaradovi a spolu s jeho pritelkyni (a tatou) odjeli do toho rakouska. No tata jako dobry zednik by praci sehnal hned. Nesel by tedy delat na sachtu, neutrhla by se nad tim ta spatne zajistena stena a nebyl by rok v sadre (zpocatku nevidela a nemluvil, ani nehybal nohama a rukama, tvrdili,ze zrejme zustane na voziku slepy). Co je vedlo k plodeni deti v takovem stavu, nevim, ale asi bych se nenarodila. Jsem proste takovy Garp, kteremu otec prezil. Kdyz jsem chtela odjet do USA a planovala pote to stehovani do Kanady, tak jediny, kdo mi to schvalil, byl tata. I nastvane mamce rekl, ze vsechno mohlo byt jinak, kdyby tehdy nemela strach.

Takze Alco ber to tak, ze ty se nebojis, ze jsi to papirove mela ulehcene (vim ze nakonec ne), a ze jsi diky rodine v Cesku mela velkou motivaci. Kluk ti jednou bude vdecny, v Cesku to vypada na nekolik generaci, nez se to tam vystribri. ja bych rekla, ze primo vyhnije. Tohle ostane rikam o neporadku a ranach, hehe, manzel je z toh na mrtvici.

Jediny problem vidim v tom, cojsem jednou cetla v enjakem magazinu. Ty nase deti, ktere se narodily v zahranici, jsou sice sylem zivota sspis cizinc, ale humorem a povahou spis Cesi. takze se jim stava, ze je to tahne do Ceska, aspon na studie nebo nejake dobrovolne brigady, citi se tam dobre, ale nechapou tu nasi pasivitu a negativismus. Jsme holt prvni generace, ja v tom vidim velke poslani a zodpovednost.

Na obed budou kolinka s makem (myslim tim testoviny jako nudle, jo?) a kureci polevka s kapanim a zeleninou. A pak ze jsme skoro Kanadan, hehe.
Odpovědět
Průběh diskuze (13 názorů)
Ploche nohy Nadia@ 27.3.2005 23:21
*Re: Ploche nohy Alicee 28.3.2005 4:44
**Re: Ploche nohy Nadia@ 28.3.2005 5:59
***Re: Ploche nohy nadia@ 28.3.2005 6:1
***Pondělí Velikonoceee Alicee 28.3.2005 19:27
****Re: Pondělí Velikonoceee Alicee 28.3.2005 20:11
*****Re: Pondělí Velikonoceee Nadia@ 28.3.2005 20:30
******Re: Pondělí Velikonoceee Alicee 28.3.2005 21:22
*******Re: Pondělí Velikonoceee nadia@ 28.3.2005 22:32
********Re: Pondělí Velikonoceee Alicee 29.3.2005 0:15
*********Re: Pondělí Velikonoce... Nadia@ 29.3.2005 3:54
**********Re: Pondělí Velikono... Alicee 29.3.2005 5:12
***********Re: Pondělí Veliko... Nadia@ 29.3.2005 22:1

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.