| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Hodonín

28.3.2005 11:35:42 Daniela+3kluci(02+05+07)

Re: knížka

Jejej, kdepak hotovo... V neděli jsme práci na stavbě zabalili něco kolem třetí - to jsem prohlásila, že teď se opravdu začnem věnovat svátečnímu úklidu a přípravě chlebíčků atd. Večer jsem pak ještě zběsile pekla beránka a díky tomu, že jsem se rozhodla tentokrát udělat bílého kudrnatého, tak jsem ho pokryla sněhovýma ťupkama a jak debil čekala, až se mi usuší v troubě. O půl druhé v noci jsem měla konečně hotovo, dokonce se mi mezitím povedlo i nabarvit nějaká vajíčka a udělat spoustu chlebíčků.
Zatím jen bouráme a včera mi Tom oznámil, že toho bourání je ještě tak na měsíc práce. Ach jo. A to se zatím mluví jen o pracích na první polovině domečku.

Tahle knížka se mi taky nejvíc líbila. Přečetla jsem toho spoustu, v každé knížce je řada podnětných informací, ale tohle je taková fakt hezká a praktická příručka.

Osobně bych určitě absolvovala kurz v porodnici, kam se chystám. Přeci jen je dobré zjistit místní specifika a požadavky. Kurz ve Větrníku bude určitě velmi dobré doplnění informací. Ovšem Břeclav je pořád do značné míry tradiční okresní porodnice. Podmínky jistě lepší než v Hodoníně, ale abys porodila jinak, než ti nadiktují PA, musíš být předem dobře připravena, musíš mít i vycvičeného partnera - tedy nejlépe porodní plán prodiskutovat již na kurzíku v Břeclavi. A položit tam ty správné dotazy, aby ses dověděla co nejvíc pravdivých informací.
Soukromá domněnka: nadstandardní porodní pokoj v Břeclavi jsem viděla - už tehdy se mi zdál zbytečně obrovský a dnes si to myslím dvojnásob. Vzpomínám, jak jsem čekala, až na chvilinku zmizí stah, abych se BLESKEM přesunula z vaku do asi 1 m vzdálené postele a jak mi asi 2m vzdálená sprcha připadala nekonečně daleko.
Někde v diskusích o Obilňáku jsem zachytila info od některé z dětských sester, že se jim v současné době stává poměrně často, že musí vyhlásit stop stav na porodním sále, protože už nemají kam dávat maminky a přijímají jen akutní případy (žeby hlavička mezi stehny? :-)) a zbytek odesílají do Bohunic. Tak nevím. Pokud do léta ta šílená vlna porodnosti neklesne, tak se asi raději kouknu i do Bohunic a jinak se budu snažit být co nejvíce akutní....

D
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
knížka nikolice + Viktorka (15.6.05) 28.3.2005 9:12
*Re: knížka Daniela+3kluci(02+05+07) 28.3.2005 11:35
**Re: knížka Vínečko 28.3.2005 13:24

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.