| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Deprese a úzkosti

9.9.2019 16:29:56 angrešt

Re: Překonání zdravotních obtíží - pozitivní příběhy, silní lidé...máte ve svém okolí, znáte?

Mám takových lidí kolem sebe několik, někteří z nich patří k mým nejbližším přátelům. Ale nemůžu toho psát moc konkrétně, moje identita je tu známá a není pak těžké zjistit, o jaké lidi by mohlo jít.
Dokážu Ti napsat asi jen to, že pro mě strašně moc znamenají ne proto, že se "perou, bojují, zvládají..." - oni se klidně třeba leckdy "neperou, nebojují, nezvládají..." mám ráda je, pro ně samotné. A to vážné postižení, nemoc, trauma... není prostě to, co by je jakýmkoli způsobem pro mě definovalo. To, že mají v životě víc komplikací než já ...je, prostě, taková okolnost. Občas je na ni potřeba pomyslet z technických důvodů..ale jinak to není vůbec důležité. Jsou to prostě skvělí lidi sami o sobě. A Ty jseš jistě taky skvělá sama o sobě :)

Možná si dovolím být trošku konkrétnější v jednom případě, když píšeš, že ztrácíš zrak. Jedna moje kamarádka taky postupně zcela ztratila zrak. A už je to spousta let, myslím, že skoro 20. A klidně ji to často furt sere a rozlítostňuje. A co? Proč by nemělo? A stejně tak, proč by muselo? A jo, před cizíma je občas, vlastně vynuceně, ta "silná, bojovnice, co se pere s osudem, bere to s nadhledem a černým humorem...", potože to je forma sebeobrany - ale v soukromí je to prostě nomální ženská, co si chce zanadávat nejen na politiku a bejvalýho, ale i na to, že sakra nevidí a je to naprd. Proč bys chtěla ze sebe dělat nadženu? To určitě nemusíš :)

Hezky o tom píšou i některé mně blízké ženy odtud (ale nechci být v jejich případě konkrétní, ony učitě vědí, ale kdyžtak ať tu napíší samy, já vůči nim indiskrétní být nechci). Tak Ti sem dám pro inspiraci blog, jehož autorku osobně neznám a její příspěvky k tomu, co píšeš, se mi moc líbí: https://www.inspirante.cz/index.php/2019/09/09/ctyrka-nesmyslu-peplexvemeste/?fbclid=IwAR3lrTEvv20pRS3du8DYBTVJyiMRQlVtNbggeRgMAiYs3Ok2me5omsVN9Ws (tohle je její poslední článek, dá se tam proklikat na další, i na další autory)
Odpovědět
Průběh diskuze (18 názorů)
Téma: Překonání zdravotních obtíží - pozitivní... ...neviditelná... 9.9.2019 11:29
*Re: Překonání zdravotních obtíží - poz... byvala radka 9.9.2019 12:20
*Re: Překonání zdravotních obtíží - poz... ...neviditelná... 9.9.2019 14:43
*Re: Překonání zdravotních obtíží - poz... sylvaina 9.9.2019 15:41
*Re: Překonání zdravotních obtíží - poz... Lída. 9.9.2019 16:22
*Re: Překonání zdravotních obtíží - poz... angrešt 9.9.2019 16:29
**Re: Překonání zdravotních obtíží - p... ...neviditelná... 9.9.2019 19:41
***Re: Překonání zdravotních obtíží -... byvala radka 10.9.2019 6:50
****Re: Překonání zdravotních obtíží... Pam-pela 10.9.2019 17:35
*Re: Překonání zdravotních obtíží - poz... krajta 9.9.2019 20:3
**Re: Překonání zdravotních obtíží - p... ...neviditelná... 10.9.2019 8:10
*Re: Překonání zdravotních obtíží - poz... Grainne 10.9.2019 7:56
**Re: Překonání zdravotních obtíží - p... K_at 10.9.2019 8:1
***Re: Překonání zdravotních obtíží -... Grainne 10.9.2019 8:19
**Re: Překonání zdravotních obtíží - p... 1kulička 10.9.2019 14:40
***Re: Překonání zdravotních obtíží -... Grainne 10.9.2019 17:21
*Re: Překonání zdravotních obtíží - poz... muska22 10.9.2019 17:19
**Re: Překonání zdravotních obtíží - p... Borderka 16.10.2019 20:48

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.