| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

30.7.2019 8:55:40 Dari79

Re: první reakce soudu na žalobu

Přesně - jsou různé výzvy s různými důsledky.

Buď je to běžná výzva, která "nic neznamená" - v podstatě ti pošlu jen žalobu a chtějí, aby jsi napsala, co si o tom myslíš, ale reagovat "nemusíš".

Nebo je to kvalifikovaná výzva, na kterou když nebudeš nijak reagovat, tak soud rovnou vydá rozsudek pro uznání, protože "mlčení znamená souhlas", takže reakce být musí. V zásadě ale stačí reagovat tak, že

Nárok, vznesený žalobou, která mi byla doručena dne ... neuznávám. Udělila jsem plnou moc právnímu zástupci xxxx, který připraví mé komplexní vyjádření k věci a zašle jej soudu do xxx (třeba 30 dnů).

Případně tam stručně můžeš napsat, s čím v žalobě nesouhlasíš, ale opravdu jen stručně, ať nepokazíš právníkovi jeho práci (ať už tě bude zastupovat tento nebo jiný).

Napsala bych třeba (dle okolností)"":

Není pravda, že bych žalobci způsobila jakoukoli škodu, jejíž úhrady se domáhá.

nebo

Za škodu, která žalobci vznikla, neodpovídám já, ale jiná osoba, podrobnosti budu v mém dalším vyjádření.

prostě podle toho, s čím tam nesouhlasíš.

Advokát nemá ani sekretářku nebo co? Zkus jiný kontakt. Oni lidi, když volají přímo na můj mobil, se taky kolikrát nedovolají, holt má člověk i jinou práci, nebo dovolenou, nebo řídí nebo tak něco, ale fakt některé ani nenapadne zavolat na kancelář, poslat mail nebo aspoň poslat smsku - já jsem xxx, potřebuji s vámi mluvit, ozvěte se mi, až budete moct.

Člověk dorazí z celodenní služebky, má 30 zmeškaných hovorů a fakt je všechny neobvolává... Ale vzkazy od sekretářky - volala paní ta a ta, jde o tu náhradu škody, máte se jí ozvat ... , tak to by těžko ignoroval.
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Téma: První reakce soudu na žalobu Lexi. 29.7.2019 20:26
*Re: první reakce soudu na žalobu 77kraska 29.7.2019 21:44
*Re: první reakce soudu na žalobu 77kraska 29.7.2019 21:45
**Re: první reakce soudu na žalobu Lexi. 29.7.2019 23:21
*Re: první reakce soudu na žalobu Raduza 30.7.2019 8:6
**Re: první reakce soudu na žalobu Dari79 30.7.2019 8:55
***Re: první reakce soudu na žalobu Lexi. 30.7.2019 20:30

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.