| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Auto

31.5.2019 5:32:36 HelenaPa

Re: Pojišťovna nezaplatí opravu auta

Tak oni to prostě zkouší. Hlavně to nevzdávej.

Mně se jednou stalo, že z korby náklaďáku přede mnou spadl kus skla těsně před moje auto. Přejela jsem přes to příštící se sklo a byla ráda, že to nešlo na auto přímo. Druhý den j sem zjistila, že mi nejde klimatizace. Zašla jsem do svého oblíbeného servisu, zjistili proražený chladič klimatizace. Ten vyměnili za neoriginální díl. Prorařený mi dali i s kusy zaraženého skla. Vzhledem k tomu, že jsem věděla, co za auuto to bylo s tím sklem, došla jsem k nim na firmu se zeptat, jestli by to uznali jako nehodu. Protože jsem nejdřív nevěděla, že došlo k poškození auta, ani jsem nehonila náklaďák kvůli sepsání papíru. Ve firmě byli velmi vstřícní, protože jsem mohla udat čas a směr, kudy jedno z jejich aut jelo, dohledali si v záznamech, že nekecám. Sepsali jsme dodatečně protokol poslali na pojišťovnu. Dorazil likvidátor,nafotil sklo zasekané v chladiči a odjel. Z pojišťovny mi poslali asi 2/3 částky s odůvodněním, že jsem nebyla v jejich smluvním (značkovém) servise. Naštvalo mě to a napsala jsem jim mail, že s tímto postupem rozhodně nesouhlasím. Že jsem nemohla vědět, jaká je pojišťovna náklaďáku (a tudíž ani jaký servis je smluvní). Že jsem opravila škodu okamžitě, aby nevznikala další tím, že budu mít náhradní vzidlo, které taky něco stojí. Že oprava v mém servise byla levnější než v jejich smluvním, protože jsem navíc nechala použít neoriginální díl, že jsem rozhodně nijak svoje auto nevylepšila. A že mají být rádi, že jsem jim vlastně šetřila prachy a laskavě doplatit vše.
Doplatili.
Takže to nevzdávej, sepiš jim, že s jejich návrhem nesouhlasíš, napiš co možná nejvíc důvodů, proč by to mělo být, jak navrhuješ ty.
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: Pojišťovna nezaplatí opravu auta rišulka 31.5.2019 0:34
*Re: Pojišťovna nezaplatí opravu auta HelenaPa 31.5.2019 5:32
**Re: Pojišťovna nezaplatí opravu auta rišulka 31.5.2019 9:59
***Re: Pojišťovna nezaplatí opravu au... libik 31.5.2019 10:37
**Re: Pojišťovna nezaplatí opravu auta Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 31.5.2019 10:50
*Re: Pojišťovna nezaplatí opravu auta Půlka psa 31.5.2019 11:41
*Re: Pojišťovna nezaplatí opravu auta luthienka 31.5.2019 15:11
*Re: Pojišťovna nezaplatí opravu auta Fern 31.5.2019 18:3
*Re: Pojišťovna nezaplatí opravu auta NovákováM 2.6.2019 18:6

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.