| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ostatní nemoci a potíže

20.5.2019 14:12:07 ha.va.na

Re: Bolest pátý. Co pomohlo??

Tři roky zpátky jsem měla totéž. Jednoho rána jsem se probudila a bolela mě pata. zprvu při došlapu, po rozchození se to částečně zmírnilo, ale brzy bolest přetrvávala prakticky neustále, jak v klidu, tak v pohybu. Ortoped bez retgenu, pouhým okem, vyhodnotil, že se jedná o ostruhu a naordinoval mi 10x ultrazvuk. První vlnění trochu pomohlo, ale od druhého se bolest spíš zvyšovala. Poslední utz jsem už nedala, to už hraničilo s poskakováním na jedné noze a bylo to těsně před dovolenou vyloženě chodící v náročnějším terénu. Dovolenou jsem protrpěla, bez trekových holí jsem neudělala ani krok, ale spíš bych v tu dobu potřebovala berle. Po návratu jsem k doktorovi znovu zašla, ale opět mi neudělal žádné vyšetření, prý si mám do paty mlátit kladivem a koupit si ortopedické boty, protože se mi bortí klenba. Kladivo jsem vynechala, ortopedické boty jsem si koupila a od té doby je nosím, neb mi jsou pohodlné. Ale tak nějak jsem se neztotožňovala s diagnozou patní ostruhy, protože jsem tušila, že v tom případě by bolesti byly trochu jiné.
Po 4 měsících bolesti jsem se z druhé ruky dozvěděla, že by to mohl být zánět povázky a začala jsem k bolesti přistupovat jako k jiným zánětům. Víc jsem nohu šetřila, nosila teplé ponožky, mazala jsem se protizánětlivýni gely... a ono to začalo ustupovat. Bylo léto, asi se nohy i víc vyhřívaly na sluníčku, což bylo plusem. Postupně bolest ustupovala, až zmizela. Celkem mi trvala půl roku, ale přičítám to špatné léčbě.
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Téma: Bolest paty zorina 19.5.2019 19:27
*Re: Bolest pátý. Co pomohlo?? holkamodroočka 19.5.2019 20:9
*Re: Bolest pátý. Co pomohlo?? Dooly. 19.5.2019 21:51
*Re: Bolest pátý. Co pomohlo?? ha.va.na 20.5.2019 14:12
*Re: Bolest pátý. Co pomohlo?? rachomejtle 20.5.2019 15:28
*Re: Bolest paty zerat 22.5.2019 9:18

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.