| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Dění kolem nás

5.3.2019 10:48:43 Eudo

Re: Náboženská svoboda - budeme to tolerovat?

Pichnu to Sem, ale je to celkem vseobecne.

Kdyz tomu clovek neni vystaven v praxi, ma velmi mnohe nazory.
Osobne jsem dlouha leta pracovala s pristehovalci z ruznych zemi, kteri se chovali velice ruzne. Kazdej jsme jinej. To s tim modlenim maji vyreseny se svymi imamy a prizpusobene situaci (=zemi, kde ziji). Ovsem ne vsichni, nijak se o tom ani obvykle nesiri a nekomu to vyhovuje jako provokace....

Po par letech prace mi na kurz prisla Kurdka. Prvni den, hodina koncila v 12,15. Ve 12 se zvedla, rozbalila koberecek, rozhodila uprostred tridy s 30 dospelymi, vetsinou muzi a vetsinou muslimy, kteri vubec nic podobneho neprovozovali, nikdo si nevsiml, ze by se nekdo z nich potreboval modlit v nejaky urceny cas (=posleze v diskuzi, sami rozcileni, ze to je intimni zalezitost, ktera se neprovadi takovym zpusobem -modlili se treba na zachode o prestavce). A dama vyzadovala ohledy - aby nikdo nesedel ZA (=obzvlast muzsky pohled na vystrcene pozadi), aby vsichni byli zticha po dobu modleni (=hodina Mela koncit a lidi jit na obed..)
Ovsem jako ucitel mam sve povinnosti (=koncit hodinu v 12, 15 a ne ve 12). Cili kdyz rozhodila koberecek, pozadala jsem ji, aby ho zas sbalila a usedla na sve misto. Dama se teda sbalila, ale bezela na pracak mne nahlasit jako rasistu a vyzadovat mou okamzitou vypoved. Coz jsem sice nevedela, ale behem obeda zavolala sefce, informovala ji a vznesla otazku, jestli mame nejake policy ohledne motliteb. Nemeli jsme, po cela leta zadny problem. Cili zadne modleni a hotovo. Sef pracaku, ktery nase kurzy kupoval, se osobne dostavil s usmevem na tvari, ze jsem si troufla neco, co nikdo jinej. Dama totiz Mela stale zamestnani v bistru, kde ve 12 byl nejvetsi frmol, a ona uprostred jidelny (ackoli ev. mohla do jidelny pro zamestnance) rozhodila koberecek, cimz majitelka prisla o stale navstevniky, a kdyz se snazila to prodiskutovat, rovnez byla nahlasena jako rasista(=soud mel probihat po par tydnech) a dama dala vypuved se zadosti o fin. pomoc v nezamestnanosti. Vyresila jsem to zpusobem, ze si mohla vybrat: bud se prizpusobi pravidlum, nebo muze kurs opustit (=reseni s povolenim sefky). Kurz opustila. Ovsem pracak ji odmitl vyplacet podporu, aneb dobrovolne odesla z prideleneho placeneho kurzu. Socila ji odmitl fin.podporu z tehoz duvodu (=bezne pravidlo =mas povinnost, nemuzes si resit, jak se ti to hodi a vyzadovat). Po 2 tydnech byla dama zpatky. Jestli a kde se modlila historie nedodava.

A tim mam jenom na mysli, at si kazdej vyznava bohy svym zpusobem jak chce. Ale nikdo neni povinnej tomu byt vystavovanej. To je osobni zalezitost, kterou jejich predstavitele maji vyresenou pro vsechny. To by za chvili kazda knihovna mohla bejt nakou motlitebnou a kdo ma teda lepsi pravo se v ty knihovne modlit - protestant, muslim, budhista - nebo si tam lidi chodej pujcovat knizky a cist si v klidu - nebo jak by se to resilo?
Odpovědět
Průběh diskuze (18 názorů)
Téma: Náboženská svoboda - budeme to tolerovat... Ludánek 3.3.2019 22:19
*Re: Náboženská svoboda - budeme to tol... magrata1 4.3.2019 7:8
**Re: Náboženská svoboda - budeme to t... Slečna Marplová 4.3.2019 8:51
**Re: Náboženská svoboda - budeme to t... 1kulička 4.3.2019 9:7
*Re: Náboženská svoboda - budeme to tol... Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 4.3.2019 8:39
*Re: Náboženská svoboda - budeme to tol... vlad. 4.3.2019 8:44
*Re: Náboženská svoboda - budeme to tol... Gladya, bývalá dasa, 4.3.2019 8:56
**Re: Náboženská svoboda - budeme to t... Eudo 5.3.2019 10:48
***Re: Náboženská svoboda - budeme to... ...neviditelná... 6.3.2019 0:29
****Re: Náboženská svoboda - budeme ... Eudo 6.3.2019 10:35
*****Re: Náboženská svoboda - budem... ...neviditelná... 6.3.2019 16:49
*Re: Náboženská svoboda - budeme to tol... Ráchel, 3 děti 4.3.2019 9:6
*Re: Náboženská svoboda - budeme to tol... Gertruda 4.3.2019 10:7
**Re: Náboženská svoboda - budeme to t... magrata1 4.3.2019 10:11
*Re: Náboženská svoboda - budeme to tol... sovice 4.3.2019 10:30
*Re: Náboženská svoboda - budeme to tol... Karkulkaaa 4.3.2019 10:50
**Re: Náboženská svoboda - budeme to t... Slečna Marplová 4.3.2019 11:34
***Re: Náboženská svoboda - budeme to... Karkulkaaa 4.3.2019 12:0

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.