| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

28.2.2000 0:55:15 Jana

Re: Výdaje za domácnost

Milá Zuzko,

podle mého to vidíš příliš černě. Myslím, že dvacet tisíc na splátku hypotéky bys potřebovala, pokud by sis chtěla pořídit menší zámeček. My máme hypotéku na 750 000,- (za to už se sežene slušný byt), takže splátka činí měsíčně asi 8000,- Kč. Po příspěvku státu (jen na nový byt) se částka sníží zhruba na něco přes 6 000,- Kč. Většinu z této částky zpočátku tvoří úrok, který si navíc můžeš odečíst ze základu daně. Takže ve finále vlastně platíme necelých pět tisíc korun měsíčně. A to jsme nad příjmovou hranicí, pod kterou má člověk nárok na nějaké další příspěvky (snad bezúročná půjčka, to nevím, nikdy jsem to podrobně nezjišťovala). A navíc jsme hypotéční smlouvu uzavírali před rokem a dnes jsou úroky mnohem nižší. Takže já ten půjčenej "třičtvrtěmeloun" dneska typuju maximálně tak na 4 500,- Kč za měsíc. Připadá ti to hodně? Mně ne, alespoň vzhledem k dnešním cenám nájmu. Myslím, že stát se tu chová až překvapivě velkoryse. Doporučuju stránku www.finance. cz, kde najdeš všechny banky, které mají na poskytování hypoték licenci a hlavně jejich aktuální úrokové sazby. Držím palce! Jana
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Výdaje za domácnost Eva, svobodna 17.12.1999 13:36
*Re: Výdaje za domácnost Lenka, svobodná 21.12.1999 10:58
**Re: Výdaje za domácnost Zuzka 4.1.2000 12:27
***Re: Výdaje za domácnost Eva, svobodná 4.1.2000 13:49
***Re: Výdaje za domácnost Lenka, svobodná 5.1.2000 17:22
****Re: Výdaje za domácnost Martina, 25 let 24.2.2000 13:26
***Re: Výdaje za domácnost Jana 28.2.2000 0:55
****Re: Výdaje za domácnost Zuzka 6.3.2000 15:24

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.