| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak přežít dospívání

28.3.2001 14:37:34 Jana, 28 let

Re: syn

Evo, již jsem do této diskuse psala (je to víc než půl roku). Teď vidím, že se situace nezlepšila. Respektive myslím, že ty to zvládáš docela dobře, ale problém je s tvým manželem. Nevím opravdu, co to poradit, ale chci tě trochu varovat. Psala jsem již, že situace v naší rodině byla trochu podobná, i když příčinou (vlastně mám pocit, že spíš záminkou) problému nebyl u mě piercing nebo tetování, ale fakt, že jsem nedostudovala vysokou školu. Je zvláštní, jak někteří otcové svou lásku k dětem podmiňují tím, že se děti budou chovat přesně podle jejich představ. Mojí maminku určitě taky mrzela řada věcí, které jsem udělala (nebo naopak neudělala), i mi leccos vyčítala (většinou právem), ale vždycky jsem od ní cítila bezvýhradnou podporu a vím, že se na ni mohu kdykoli obrátit a spolehnout. S otcem to bohužel dopadlo tak, že v době, kdy jsem ještě bydlela u rodičů, jsme spolu museli přerušit veškerou komunikaci až do doby, kdy se mi podařilo se odstěhovat (jakákoli komunikace - i o zcela banálních věcech - totiž končila hádkou, případně mě rozčilený otec fyzicky napadal). Nyní bydlím s manželem a rodiče pravidelně navštěvuji, s otcem jsem schopná "konverzovat", ale necítím k němu již žádný citový vztah, pouze trochu pohrdání a velmi odsuzuji jeho příkré chování k mamince. Otec jí nikdy neodpustil, že v některých věcech stála na mé straně (proti němu) a svaluje na ni vinu za to, že se dcera "nevyvedla". Maminka samozřejmě vždy velmi trpěla (a trpí) špatným vztahem mezi mnou a otcem. Nevěřím, že existuje naděje na zlepšení - chybí zájem na mé i otcově straně. Teď jsem těhotná a mám hrůzu z toho, jak se bude otec chovat k vnoučeti. Já v žádném případě nechci předstírat, že jsem bez chyby a že veškerou vinu na situaci nese otec. Pouze chci upozornit na to, jak snadno se dá nenávratně přetrhnout pouto mezi rodiči a dětmi. Bylo by třeba, aby si tohle tvůj manžel uvědomil dřív, než bude pozdě. Jak to dokázat, nevím, my jsme to nedokázali...
Odpovědět
Průběh diskuze (14 názorů)
syn Eva,2 děti 10.10.2000 20:31
*Re: syn Petr 12.10.2000 1:9
**Re: syn Eva,2 děti 12.10.2000 20:27
*Re: syn Jana, 28 let, zatím bezdětná 12.10.2000 9:38
**Re: syn Eva,2 děti 12.10.2000 20:43
***Re: syn Jana, 28 let, zatím bezdětná 13.10.2000 13:37
****Re: syn Eva,2 děti 15.10.2000 20:41
*****Re: syn Petr 27.10.2000 0:35
***Re: syn Mirka (2 děti) 18.1.2001 15:20
*Re: syn Jirka (Jirka a Milena), Toronto 3.1.2001 2:42
*Re: syn sally, 31, vdaná, bezdětná 6.2.2001 20:7
**Re: syn Eva 27.3.2001 17:27
***Re: syn Jana, 28 let 28.3.2001 14:37
****Re: syn Eva 29.3.2001 17:54

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.