| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - pojištění

24.9.2018 11:01:21 Manka+Cipísek

Re: Zena v domacnosti

Tohle je pořád ještě hodně rozšířený omyl jak tak koukám. Stát za matku celodenně pečující za určitých podmínek platí POUZE ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ, nikoli sociální. Roky strávené jako matka celodenně pečující o dítě nejsou náhradní dobou sociálního pojištění, nezapočítavají se tedy do "odpracovaných" let. Pokud chceš být po tu dobu i sociálně pojištěna, musela by ses pak přihlásit na příslušné správě sociálního zabezpečení jako samoplátce. Řeč je samozřejmě o době po ukončení rodičovské dovolené.
Přesné podmínky by měl někdo asi ještě pro jistotu upřesnit, ale co vím, tak dítě (děti) nesmí být ve školce déle než 4 hodiny denně a nesmí navštěvovat družinu. Logicky. Jinak by status žena celodenně a řádně pečující o nezletilé dítě do 7 let věku (děti do 15 let věku) postrádal logiku.

Možnost pracovat na vedlejší pracovní poměr podle mě omezená není. Já, když jsem tenhle status měla, stačilo mi čestné prohlášení, že syn je ve školce max. 4 hodiny, nemusela jsem nosit žádné potvrzení. Ale některé nicky tady tvrdily, že musely potvrzení přinést, tak nevím. Buď se zpřísnily předpisy, nebo to má každá pojišťovna jinak. ~d~
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Téma: Žena v domácnosti a platba pojištění Agniezska 24.9.2018 9:54
*Re: Zena v domacnosti Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 24.9.2018 10:1
*Re: Zena v domacnosti Manka+Cipísek 24.9.2018 11:1
**Re: Zena v domacnosti Manka+Cipísek 24.9.2018 11:34
*Re: Zena v domacnosti ...neviditelná... 24.9.2018 12:35
*Re: Zena v domacnosti neznámá 24.9.2018 12:39
*Re: Zena v domacnosti Mar.mar 24.9.2018 12:43

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.