| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Problémy v těhotenství

26.3.2001 22:43:34 Martina

Re: hladina AFP

Ahoj Hanko,

při amniocentéze mi zjistili vysokou hladinu AFP. Takže co tě čeká – několik cílených ultrazvuků navíc, které by měly potvrdit či vyloučit rozštěp páteře. Bohužel se odehrávají v 2-3týdenních intervalech, takže nervy pochopitelně tečou. Toto podezření se nepotvrdilo, tak jsem sháněla další informace o možných důsledcích. Bylo mi řečeno, že mám možná zvýšenou propustnost placenty nebo že se dítě může v tomto případě narodit předčasně a s nízkou porodní váhou.

Když už hrozilo, že nervy přejdou do skupenství plynného, tak jsem se od jedné gynekoložky dozvěděla, že zvýšená hladina AFP v 70 % případů neznamená vůbec nic. Holčička se nakonec bez sebemenšího problému narodila 5 dní před vypočítaným termínem, vážila 3,6 kg a podle dětských sester byla přenošená. Z čehož si vyvozuji závěr, že jsem na amniocentéze nebyla v 16., ale v 18. týdnu, a z toho možná byly ty neodpovídající hodnoty.

Takže klid. Pokud se jedná o něco závažného, tekoucí nervy to nespraví. Pokud ne, klidná mysl může hodně zachránit.

Martina
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
hladina AFP Hanka 24, syn3r+18 týden 25.3.2001 17:35
*Re: hladina AFP Gábina, dcera 5 let, nyní 32 týden 25.3.2001 18:36
*Re: hladina AFP Martina 26.3.2001 22:43

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.