| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Základní školy

24.11.2016 8:46:10 Derri

Re: ZŠ Kladská a ZŠ Jiřího z Poděbrad

Ano přesně ta škola tu pověst má a udržuje si ji (asi k tomu přispívají ti přijatí děti absolventů a přátel školy), ale i tak si tam pěstují jakýsi kult "my jsme ti z Kladské, ti lepší".

A jestli jsem psala, že výuka němčiny byla ok, tak to bylo spíš o tom, že učitelky němčiny byly z těch, se kterými se dalo domluvit. S třídní, ředitelkou a školní psycholožkou už vůbec nešlo řešit vůbec nic. Objektivně ani nic k řešení nebylo - já tam byla třeba na koberečku za to, že jsem se dovolila družinářek, vešla do školy (vstup rodičů je tam přísně zakázán) a pobrala zapomenuté oblečení. Ptala jsem se jich, jestli mě opravdu považují za cizího člověka a potenciálního zloděje :-) a jestli jim přijde běžné, že někdo něco někomu dovolí a pak si jde stěžovat vedení, že toho povolení využil. Zato když dítěti něco skutečně ukradli (a na náhodou ztrátu v tomto případě nevěřím), tak opět chyba jen na naší straně, oni nic řešit nebudou.

Na Jiřáku tyhle problémy nejsou, taky se nesmí do školy (s tím v podstatě souhlasím), ale není problém si domluvit schůzku s učitelkou mailem, vyzvednout dítě z hodiny a tak - zapíšeš se do knihy a normálně tě pustí. Angličtinu tam učí třídní učitelka, takže je na náhodě, v jaké bude kvalitě (spíš horší no). Ale jsou třídy i bez AJ v prvních dvou letech, možná to je lepší volba. A pokud by nesedla učitelka, asi by se dalo přejít do vedlejší třídy, nejedou na plnou kapacitu a problémy řeší. V Kladské je plno, a i kdyby nebylo, není vůle někoho někam přeřazovat, není vůle k ničemu.

Pak mě ještě napadají prostory školy. Jak jsem zmiňovala, Kladská má plno a tak to tam i vypadá, plné třídy, plné chodby, plná družina, takový pocit těsna. To na Jiřáku nehrozí... mají velké třídy, chodby, rozděleno, kdy jde jaká třída na oběd (nestojí tedy nekonečné fronty na oběd jako v Kladské po skončení vyučování, ale počkají tu chvíli v družině), družina má moc pěkně zrekonstruované podkroví a má i další prostory.

Otázka je, co dá která z těch škol nadanému dítěti. Asi nic. Jiřák je obyčejná škola a nadané dítě se tam nudit bude. A jak jsem psala, v Kladské dobře přežívají snaživé pozorné klidné holčičky, na prvním stupni jistě nebude třeba ani kdovíjaké nadání. Ale že nadanému dítěti Kladská nedá nic, jen ho udolá, to vím zcela jistě.

Kdybys chtěla ještě něco vědět, klidně napiš, podívám se sem.



Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Téma: ZŠ Kladská a ZŠ Jiřího z Poděbrad - Prah... Mandara 22.11.2016 17:15
*Re: ZŠ Kladská a ZŠ Jiřího z Poděbrad Derri 23.11.2016 12:27
**Re: ZŠ Kladská a ZŠ Jiřího z Poděbra... Mandara 23.11.2016 20:50
**Re: ZŠ Kladská a ZŠ Jiřího z Poděbra... lela, rosa, niki 23.11.2016 20:52
***Re: ZŠ Kladská a ZŠ Jiřího z Poděb... Derri 24.11.2016 8:46
*Re: ZŠ Kladská a ZŠ Jiřího z Poděbrad ... Inka ..|-.|-.-|.- 24.11.2016 22:19
**Re: ZŠ Kladská a ZŠ Jiřího z Poděbra... Mandara 25.11.2016 0:40
***Re: ZŠ Kladská a ZŠ Jiřího z Poděb... Derri 25.11.2016 1:57
****Re: ZŠ Kladská a ZŠ Jiřího z Pod... Mandara 25.11.2016 18:50
*****Re: ZŠ Kladská a ZŠ Jiřího z P... Derri 26.11.2016 17:40
******Re: ZŠ Kladská a ZŠ Jiřího z... Mandara 28.11.2016 0:41

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.