| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Hygiena a dětská kosmetika

21.3.2001 11:10:49 Kateřina, dcera 3,5 roku

Re: hygienické potřeby pro kojence

Milá Dášo, Tvou otázku jsem našla až dnes, kdy se Ti to pěkně krátí a problém už máš možná vyřešený. Přesto: já osobně jsem se o těchhle věcech dozvěděla dost v porodnici, kde máš samozřejmě k dispozici základní dětskou kosmetiku. Tenkrát u Apolináře to byla Camillca, což bych moc nedoporučovala, protože heřmánek za prvé prokazatelně alergizuje a za druhé olejíček moc důkladně nepromašťoval. Mně osobně se nejvíc osvědčil olej Nela Batole, přičemž novorozenci se, pokud vím, mají po koupání mazat pouze olejem. Mlíčko (téže značky) jsem začala používat až tak kolem 6. měsíce. S mýdlem ani dětskou pěnou jsem to radši nepřeháněla (když tak jenom na zadeček apod.) Dokonce neonatolog v porodnici říkal, že mýdlo (ať už jakékoliv) se má používat nejdřív ve třech měsících. Suma sumárum se mi nejvíc osvědčila výše uvedená značka (později včetně šamponu), která je i cenově dostupná. Olej stál tehdy cca 50,- a mlíčko a šampon vlastně taky. Hlavně dej pozor na přílišné mydlení, ta kůžička je ještě úplně bezbranná a pak jsou z toho ekzémy apod. Hodně zdraví Tobě i děťátku a veselé koupání přeje Kateřina
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
hygienické potřeby pro kojence Dáša, 31.týden 16.1.2001 10:39
*Re: hygienické potřeby pro kojence Kateřina, dcera 3,5 roku 21.3.2001 11:10

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.