| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak přežít dospívání

16.3.2001 12:08:46 Zuzana,32 let,syn 8 let

Re: Socialni davky

Ahoj Ivano,
jsem Slovenka,ale už 9 let žiju v Čechách se svoji rodinou.Nenapsala jsi dost podstatnou věc,jestli máš státne občanství České a trvalý pobyt vČechách,anebo máš občanství Slovenské a trvalý pobyt na Slovensku a tady jen pracuješ externě.Pokud máš české občanství,českého zaměstnavatela,budeš o vše žádat v Čechách a nemyslím si,že by to byl problém,aby se ti peníze posílali na Slovensko.Musela by jsi to uvést zaměstnavateli a peníze se ti můžou posílat převodem z účtu,anebo složenkou a přepočtené na slovenskou korunu.Moji rodiče nám takhle někdy pošlou peníze(složenkou),dostaneme je bez problémů a už převedené v českých korunách,trvá to ale asi 2-3 týdny.Pokud máš občanství Slovenské,trvalý pobyt na Slovensku,budeš o vše žádat na Slovensku a sociální dávky ti budou vyplácet Slovenské úřady.Rozhodni se kde budeš rodit a po porodu žít.Pokud porodíš na Slovensku,dítě bude mít Slovenské občanství a v Čechách pro něj budeš muset žádat o České občanství(poku budeš potom žít v Čechách).Já jsem si tim vším prošla,rodila jsem doma na Slovensku.Je to dost zdlouhavé vyřizování a běhat po úřadech s miminkem není moc příjemné.Jestli budeš chtít vědět něco víc napiš,ráda ti poradim.
Ahoj
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Socialni davky Ivana Rovna, tehotna 15.3.2001 16:56
*Re: Socialni davky Zuzana,32 let,syn 8 let 16.3.2001 12:8

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.