| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Astma

2.10.2014 20:23:17 ..maya..

Re: Metacholínový test

ahojky,
mě ho dělali ted v dubnu, protože jsem dlouho kašlala, léky na kašel nezabíraly, antibiotika taky ne, takže jsem šla na plicní, tam jsem byla na spirometrii ale protože jsem brala euphylin který průdušky roztahuje byl test negativní a chopn nebo astma to neukázalo, objednali mě na zátěžový test metacholinem, a tam se astma potvrdilo.
Ráno příjdeš, půjdeš na spirometrii, pak se jde na takovou taky dalo by se říct spirometrii, kdy pomalu v klidu dýcháš a mezi tím dostaneš dávku metacholinu a sleduje se spirometrie po každé dávce, a taky tvoje vlastní pocity- jak se ti dýchá..u mě teda stačila první dávka, po té se mi stáhly průdušky a nadehcnout šlo trošičku ale výdech vůbec..sestřička mi hned dala ventolin a pak ok..tím se vlastně potvrdilo že mám astma...potom mi lékařka na plicním nasadila kortikoidy ve spreji které užívám každý den a k tomu teda nosím altrovent (ventolin nesnesu) pokud je třeba tak si přifouknu...vyšetření se neboj, a at ti to dobře dopadne
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Téma: Metacholínový test Czeperka 2.10.2014 14:27
*Re: Metacholínový test třeba já 2.10.2014 19:20
*Re: Metacholínový test ..maya.. 2.10.2014 20:23

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.