| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Cestování v zahraničí

7.6.2014 23:12:59 Arien+2

Re: Kapverdy s detmi 1+3

Byla jsem na Salu s dvěma dětmi 5 a 3 roky.

Cesta mi nepřijde zas tak dlouhá, je to o něco víc něž jiné destinace které se běžně lítají, ale mně děti část cesty většinou prospí a zbytek se nějak zabaví, bráváme DVD přehrávač anebo tablet. On ten "čistý" čas zas taky není všeříkající. Celkově třeba delší, a taky pocitově náročnější mi přišlo když jsme např. letěli do Tuniska z Brna, což je mnohem kratší, ale s těma opičkama s mezipřistáním v Ostravě se to natáhne a navíc není nějak tak v kuse klid aby si děti pospali.
Pro nás u těch Kapverdy bylo delší to, že jsem museli s větším předstihem do Prahy což máme daleko.

Rozdíl mezi Salem a Bo Vistou neposoudím. Na Salu to počasí je taky dost proměnlivé, takže je to i tom na jaké se poštěstí, ale to může být v kterékoliv jiné destinaci. Já ještě víc větrno zažila kdysi v Egyptě. Ono na tom Salu fučí, ale těžko se to popisuje, vlastně to ani moc nevadí, je to i spíš dobře, protože to ochlazuje vzduch. Ale pak to trochu klame je třeba se mazat a chránit před úpalem. V areálu hotelui jsme to skoro nepoznali, jsou tam zábrany. Moře nemělo ani tak vlny, ale spíš je tam taková silná příbrežní vlna, která když se překoná nbeo proskočí, tak pak dobrý. Děti to zbožňovali - honili se po pláži s vlnama. Chtějí tam zase.

Co jsem ocenila byli jsme i dost v bazenéch - jsou se slanou vodou, nemám je jinak ráda a kvůli chlorování a to tady tím pádem nebylo.

Za mně určitě 2 týdny, mně teda týden přijde na jakoukoliv dovču, to jen člověk přijde už se balí domů. Tady bych řekla že je potřeba přidat i jistou aklimatizaci. Díky tomu větru se to tolik nezdá, ale je to tam fakt pečák, chce to postupně, zvlášť u dětí. Ale to bych řekla bude stejné v létě s Egyptem, akorát na Salu to není tak úmorné díky ochlazování větrem.

Co dělat jiného než být u hotelu tam ovšem moc co není, to je pravda. Sal je malá neúrodná placka, kde skoro nic není. Výlet po po ostrově je ale docela zajímavý, jsou tam divoké útesy apod. A taky dělají další výlety, džípem po dunách apod., takže se absolvovat dá. Výlet na jiné ostrovy jsou jen letecké, a tím pádem cena je docela vyšší. A s malými dětmi mi to nepřijde moc reálné, že by je to bavilo. Ale jsou dost obsazené.

Nějakých zdravotních rozik bych se fakt nebála, Sal je izolované místo, de fakto jen hotelové resorty. Taková "evropská" enkláva. Opravdu se to nedá brát jako Afrika. Na samotném ostrově skoro nic neroste, vodu svoji nemá. Vše se dováží, většinou z Portugalska. Žádné očkování potřeba není. Úrovně lékařské péče bych se také neobávalal, pro turisty je tam klinika kterou vedu tuším němečtí lékaři. Lékárna byla vybavena výborně.
Největším rizikem je podle mně slunce, úžeh či úpal. Voda se pije jen balená (ta co teče je odsolovaná), rozdávají velké petky na pokoj.
Měli jsme polopenzi, a částečně jsme se stravovali v místní vesničce. Úplně bez problémů. Fakt se není v tomto ohledu čeho bát.

A Kapvedry bych určitě doporučila, je to přece jen náhled do exotiky, za podobné peníze se do jiné exotiky dostat nedá. Kreolská kultura fakt zajímavá. Místní lidé jsou velmi zajímavý mix z celé Afriky (bylo zde překladiště otrokářských lodí). Velmi příjemní a přátelští.
V hotelu dělali docela zajímavý program, každý večer taneční vystoupení (a docela váleli), dětem se to strašně líbilo.

Byť nejsem na moc na "plážové" dovolené, tak zas tak strašná nuda to nebyla, děti si to bezvadně užili a chtějí tam zas, takže za nějaký rok asi zopakujeme.
Odpovědět
Průběh diskuze (18 názorů)
Téma: Kapverdy s dětmi Edysha 7.6.2014 12:44
*Re: Kapverdy s detmi 1+3 neprihlasena 7.6.2014 13:17
**Re: Kapverdy s detmi 1+3 Edysha 7.6.2014 13:32
*Re: Kapverdy s detmi 1+3 TiNiWiNi 7.6.2014 13:35
**Re: Kapverdy s detmi 1+3 Edysha 7.6.2014 13:37
***Re: Kapverdy s detmi 1+3 Len 7.6.2014 13:41
****Re: Kapverdy s detmi 1+3 Tragika 7.6.2014 14:15
*****Re: Kapverdy s detmi 1+3 Arien+2 7.6.2014 22:43
****Re: Kapverdy s detmi 1+3 Tragika 7.6.2014 14:17
*****Re: Kapverdy s detmi 1+3 Edysha 7.6.2014 14:34
*Re: Kapverdy s detmi 1+3 Arien+2 7.6.2014 23:12
**Re: Kapverdy s detmi 1+3 Edysha 8.6.2014 7:47
***Re: Kapverdy s detmi 1+3 Arien+2 8.6.2014 11:21
****Re: Kapverdy s detmi 1+3 Edysha 8.6.2014 13:33
*Re: Kapverdy s detmi 1+3 Peter 8.6.2014 21:9
**Re: Kapverdy s detmi 1+3 Edysha 8.6.2014 22:14
***Re: Kapverdy s detmi 1+3 Arien+2 8.6.2014 23:9
****Re: Kapverdy s detmi 1+3 Edysha 9.6.2014 5:40

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.