| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Pití a nápoje

7.3.2001 8:51:04 Majka, 27 let

Re: Můj syn velmi málo pije

Milá Veni,
S tímto problémem jsem se u mého syna potýkala odmala. Nikdy nechtěl pít, ať jsem mu dávala cokoli.Velice často jsem mu měnila sortiment, protože nová věc ho vždy na chvíli zaujala - různé minerálky, džusy, šťávy z čerstvého ovoce. Do dvou let pil z lahve s dudlíkem, pak jsem ho zvykala na skleničku. Společně jsme šli koupit skleničku s obrázkem, který se mu líbil. Dost dlouho jsem ho s pitím oblafávala tím, že jsem mu četla básničky a písničky z knížky a přitom do něj lila pití, když se věnoval spíše knize než samotnému pití. Jakmile zjistil co dělám nebo nás někdo vyrušil, byl konec. Teď má 4 roky a pije celkem normálně, i když se někdy vzepře, ale to jen, když chce udělat naschvál. Už ho nenutím. Řeknu mu, že ať si má žízeň a že ho asi pak bude bolet bříško a on si to vždy rozmyslí a vypije. Pije převážně ředěné džusy, někdy čaj a čerstvé šťávy. Tvůj chlapeček je ale na toto ještě malý. Zkus třeba závodění, kdo vypije dříve, nebo že mu to někdo vypije když nebude spěchat, zkus mu nabídnout z neobvyklých nádob (u nás např. fungovaly velké "štamprle"
nebo skleničky na víno - pak se cítil jako velký chlap).
Oblíbený sortiment:
KUBÍK šťávy, HAMI šťávy, DEVA šťávy,
zkus ananasový džus nebo džus z červeného hroznového vína, ty dětem chutnají (samozřejmě napůl zředěné vodou) nebo džus multivitamín-tento ale 50 %, ty 100 % jsou kyselé a nechutnají. Našim dětem chutná také džus z černého rybízu-má sice jen asi 25 % podíl ovoce, ale já jsem v zoufalství rezignovala(nekupuji ho ale často).Zkus ho nalákat, aby Ti "pomohl" vylisovat šťávu z ovoce na odšťavovači.
Přeji hodně úspěchů v dodržování pitného režimu.
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Můj syn velmi málo pije Veni, syn Marek - 2 roky 4.3.2001 10:41
*Re: Můj syn velmi málo pije Eva, bezdětná 5.3.2001 12:49
**Re: Můj syn velmi málo pije Majka, 27 let 7.3.2001 8:51
*Re: Můj syn velmi málo pije Jelena,3 deti 5.3.2001 21:58
*Re: Můj syn velmi málo pije Zuzana,32 let,syn 8 let 7.3.2001 10:25
*Re: Můj syn velmi málo pije Kateřina, dcera 3,5 roku 23.3.2001 9:33

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.