| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Hebrejština, judaismus

13.3.2014 15:55:40 Myšjulie

Období smutku v židovské rodině

Prosím o radu někoho kdo se trochu orientuje v židovské kultuře. Mám jednu známou žijící v Izraeli, chystám se k ní jet na návštěvu, je to už dlouho dopředu domluvené. Dnes mi poslala zprávu, že jí právě zemřela teta a že tedy u nich začíná období smutku, jehož první fáze bude trvat týden a potom ještě nějaký další smuteční obřad se bude konat za měsíc. Problém je, že na závěr tohoto měsíčního období spadá moje plánovaná návštěva u ní. Nepsala sice nic o tom, že by se z toho důvodu měla návštěva zrušit, ale nejsem si jistá, jak to Židé mají. Nechci se jí samozřejmě nijak dotknout nemístnými dotazy na druhou stranu cena letenek nebyla zanedbatelná, takže zrušení cesty by mě dost mrzelo. Počítám, že asi se mnou nebude jezdit po památkách, jak bylo plánováno :-(
Nevíte, jestli Židé v tomto období mohou přijímat návštěvy nebo jak to je. A jakým způsobem se vyjadřuje kondolence, jestli se to nějak liší od našeho. Moc děkuji za všechny rady.
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: Období smutku v židovské rodině Myšjulie 13.3.2014 15:55
*Re: Období smutku v židovské rodině Carollyn 13.3.2014 16:1
*Re: Období smutku v židovské rodině Horama 13.3.2014 16:5
**Re: Období smutku v židovské rodině Horama 13.3.2014 16:7
*Re: Období smutku v židovské rodině Sam01 13.3.2014 16:18
**Re: Období smutku v židovské rodině Myšjulie 13.3.2014 16:42
*Re: Období smutku v židovské rodině ...neviditelná... 13.3.2014 16:47
*Re: Období smutku v židovské rodině Daem 13.3.2014 16:59
**Re: Období smutku v židovské rodině Daem 13.3.2014 17:0

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.