| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Rakovina děložního čípku

19.11.2013 20:40:04 Triadas

Re: Cytologie ascus - je nutná konizace?

Zdravím do této diskuze, dostala jsem se sem, jelikož mám výsledek z poslední cytologie ASCUS a chtěla jsem vědět, co to znamená. Po přečtení příspěvků si dovolím sem přidat svou zkušenost.

Nejsem si teď jistá rokem (možná 2007 nebo 2008), kdy mne gynekolog poslal na onkogynekologii. Na čípku jsem měla hmatnou malou bradavičku a výsledky cytologie asi nevycházely dle představ lékaře. Bohužel mi toho tenkrát moc nevysvětlil, natož abych věděla výsledky.
Na onkogynekologii mne hned čekala biopsie čípku. Biopsie vyšla dobře narozdíl od stěrů. Pak jsem byla nějakou dobu na sledování, chodila jsem pravidelně na stěry a vždy tam něco bylo, biopsie však i podruhé byla v pořádku.
Potom jsem otěhotněla. Z důvodu nízké komunikace mého klasického gynekologa jsem přešla jinam - do jedné z dobře vybavených gynekologií v Ostravě Výškovicích. Období těhotenství bylo u nich bez problému, o mém problému se stěry věděli, vždy mne však uklidnili, že tam nic není. Porodila jsem v roce 2009 císařem a dál jsem se nechala cca 2 roky konejšit jejich výsledkama stěrů, které byly v pořádku.

Asi u mne stál andílek strážný, jakýsi výtok (který s tím prý ani nesouvisí) mne dokopal k tomu, abych znovu navštívila onkogynekologii na kontrolu. Pan doktor udělal stěry, pak biopsii - stěry opět špatné, biopsie v pořádku. Samotná laborka už prý pana doktora varovala, že je třeba to řešit i přes dobré výsledky biopsií. Podstoupila jsem tedy konizaci, ty předrakovinové změny se děly v kanálku toho čípku (z tama biopsii nikdo neudělá). Ty změny byly v posledním stádiu neboli III. stupně.
Můj největší šok byl, že bych do roka řešila rakovinu a dost možná by můj syn přišel o mámu. Doteď děkuji panu doktorovi Mihulovi, který slouží ve Fifejdské nemocnici, že mi zachránil defacto život.

Až do teď jsem měla klid - opět jsem změnila klasického gynekologa (stěhování tomu napomohlo). Teď po druhém porodu mám zase nějaké změny na čípku a doufám, že kdyby tam něco bylo, že budu moct jít na konizaci právě ke stejnému doktorovi, co mne zachránil.

Závěrem bych chtěla uklidnit ty ženy, které možná konizace čeká... když porovnám trhání zubu moudrosti, který kouká jen napůl z dásně a konizaci pováděnou ambulantně panem doktorem, pak je ta konizace je příjemnější. A toto porovnání proto, že pálené maso je cítit v obou případech, aby to nekrvácelo.
Po konizaci jsem porodila opět císařem, žádný problém s donošením jsem neměla.

Doktor z gynekologické ambulance ve Výškovicích se mi omluvil, že někde musela nastat chyba na jejich straně. Hlavní pro mne bylo, že vzali na vědomí, že někde chyba je a doufám, že dělají vše pro to, aby nějaké dítko neskončilo díky této chybě bez mámy.
Odpovědět
Průběh diskuze (12 názorů)
Téma: Cytologie ascus - je nutná konizace? ...j.a.s... 8.4.2013 11:29
*Re: Cytologie ascus - je nutná konizac... mimija 8.4.2013 13:54
**Re: Cytologie ascus - je nutná koniz... ...j.a.s... 8.4.2013 13:58
***Re: Cytologie ascus - je nutná kon... Slída 8.4.2013 14:1
***Re: Cytologie ascus - je nutná kon... Slída 8.4.2013 14:6
***Re: Cytologie ascus - je nutná kon... mimija 8.4.2013 19:58
****Re: Cytologie ascus - je nutná k... ...j.a.s... 8.4.2013 20:15
*Re: Cytologie ascus - je nutná konizac... Slída 8.4.2013 14:0
*Re: Cytologie ascus - je nutná konizac... San 123 8.4.2013 18:24
**Re: Cytologie ascus - je nutná koniz... 10.5Ela116 10.4.2013 14:4
***Re: Cytologie ascus - je nutná kon... 10.5Ela116 10.4.2013 14:7
*Re: Cytologie ascus - je nutná konizac... Triadas 19.11.2013 20:40

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.