Re: tresty ve školce
No, zeptejme se spíš takhle... a jaká forma usměrnění by na tomhle fóru byla považována za přijatelnou? Učitelka nesmí dítě uhodit, křičet, nesmí ho buzerovat nesmyslnými příkazy (takže třeba uklizení všech hraček, dřepy, atd.), nesmí ho poslat na hanbu, nesmí prakticky nic.
Ano, jsou citlivé děti, pro které je i nevůle paní učitelky stresujícím trestem, pak jsou ovšem děti jako moje dítě, které bojují o každou píď ústupku. Neustoupí, aby udělaly radost, mají radost, když někdo ustoupí jim :)
Tím nechci svou dceru démonizovat, jen prostě už vím, že některé děti nejsou měkké a i s těmi musejí učitelky nějak vyjít. U nás ve školce si mi učitelky pravidelně stěžovaly, že když dceři něco řeknou, tak jen udělá "uf" ,protočí oči a ignoruje je, takže v tomhle případě bych zamčení až tak neodsuzovala a je to moje jediné dítě, které miluju nade všechno pomyšlení... Od hyperprotektivního postoje mojí mámy jsem se posunula ke snaze o objektivitu :)
Odpovědět