| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Alzheimerova choroba

27.9.2013 19:17:14 Abigail*

Zapomínání - Alzheimer, Parkinson nebo něco jiného?

V neděli se stalo něco, co nás docela zneklidnilo. Byli jsme u tchýně (75 let) - volala manželovi, že potřebuje zprovoznit kotel. Takže jsme dojeli, manžel kotel vyčistil a zapnul. No a večer tchýně volala švagrovi, ať jí přijede zprovoznit kotel. Že už má jsme tam byli a kotel má zapnutý, na to prostě zapomněla.
Mně už se tchýně nezdá nějakou dobu, ale nikdo jiný tomu zatím nepřikládal důležitost. Tchýně byla vždy spíš pasivní osoba, ale teď bych řekla, že je to horší. Je v podstatě pořád jen doma, nevyleze na zahrádku, na pokec za sousedkou, na procházku. Jde jen nakoupit a to tak maximálně 2x v týdnu.
Když je u nás na návštěvě, tak moc nemluví (blbě slyší a naslouchátko nemá). Vždycky spěchá domů, většinou kvůli nějakýmu filmu v televizi.
Má cukrovku a občas zmatkuje, že jí to pero nefunguje, když ho ale manžel kontroluje, tak na nic nepřijde.
Hned mě napadlo, jestli tohle nemůže být projev Alzheimra. V tématu zmiňuju i Parkinsona a to proto, že trpí třesem rukou. K doktorům chodí docela často - má vysoký krevní tlak a cukrovku, takže, takže ten třes musela snad praktická doktorka vidět. Je mi jasný, že mi tady nikdo diagnózu od stolu neporadí, ale spíš si říkám, co teď dělat? K doktorce chodí, takže by měl asi někdo s ní, nebo jak? Švagrová to doteď spíš zlehčovala, dělala si z její občasné zmatenosti srandu, ale asi by tam měla jít ona, je jí z nás asi nejbližší.
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Téma: Zapomínání - Alzheimer, Parkinson nebo n... Abigail* 27.9.2013 19:17
*Re: Zapomínání - Alzheimer, Parkinson ... Líza 27.9.2013 19:24
**Re: Zapomínání - Alzheimer, Parkinso... Abigail* 27.9.2013 19:27
*Re: Zapomínání - Alzheimer, Parkinson ... Šárinka 82 28.9.2013 9:17
**Re: Zapomínání - Alzheimer, Parkinso... Líza 28.9.2013 9:20
**Re: Zapomínání - Alzheimer, Parkinso... fufík 10.7.2014 0:38

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.