| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

28.2.2001 18:55:45 Sylvie

Re: porod v Krči

Ahoj Lenko,
gratuluji Ti k Terezce, k příjemnému lékaři u porodu i k spokojenosti s šestinedělím - já to štěstí neměla a do mollových rozpoložení se dostávám ještě tři měsíce po porodu. Naposledy jsem brečela dneska, když jsem si při mazlení s Verunkou vzpomněla, jak jsem se po příjezdu na oddělení musela hádat, aby mi ji nechaly hned a ne až za šest hodin. Přijde mi to hrozně ponižující, když se svéprávná zdravá žena musí hádat, aby mohla být společně se svým zdravým dítětem. Na Tvou otázku, proč se tolik diskutuje o klystýru Ti klidně mohu odpovědět - je to jedna z mála věcí, kterou si dnes během porodu u nás (většinou) může rozhodnout žena sama... Ovšem příměr k čištění zubů se Ti nevydařil. Ostatně, to že dostaneš klystýr ještě neznamená, že jim nezaneřádíš sál. Naopak, to je stolice krásně rozředěná vodou, takže se to líp rozprskne...
Ne, ale vážně. Chápu, že jsou ženy, kterým to nevadí nebo jim to dokonce přinese úlevu, trpí-li v těhotenství zácpou (což se stává). Na druhou stranu ale jsou ženy, kterým klyzma vadí, jako například já. Ne snad kvůli doporučením WHO, ale čistě proto, že i obyčejný glycerinový čípek mi dokáže vyvolat silné křeče v břiše a nevidím důvod, proč si zbytečně ztrpčovat porod. Ostatně zhruba dvanáct hodin před nástupem bolestí jsem přestala mít chuť k jídlu, takže jsem nejedla, a v začátku první doby porodní jsem na stolici byla opakovaně, takže jsem se vyprázdnila dobře. A vím, že nejsem výjimka. A stolice po porodu mi nevadila, naopak - šla jsem až za dva dny a už jsem z toho byla dost nervózní.
A Lenko, mohla bych otázku? Píšeš, že jsi mezi tlačením a kontrakcemi ztrácela vědomí - to zcela přirozeně, nebo Ti dali taky tu "báječnou" směsku, na kterou dva lékaři a jimi zblblý manžel nakonec uhučeli i mně? A když jsi měla dlouhou druhou dobu porodní, navrhl Ti lékař, aby jsi zkusila tlačit ve stoje, v dřepu nebo v kleče, protože by Ti to šlo pravděpodobně líp? Pokud ano, byl to opravdu báječný doktor a je mi líto, že jsem na něj neměla štěstí i já.
Ahoj Sylvie
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
Re: porod v Krči Sylvie 28.2.2001 18:55

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.