| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Cukrovka - diabetes

6.3.2013 8:18:37 Beruška+J02A07T10

Re: Stravovací návyky dítěte vs. diabetes

čistě laicky bych řekla, že to je jen rozmar - prostě proč by to nedělala, když jak sama píšeš, prostě dáš.. aby aspoň něco jedla.. takže jasně vidí, že její systém "vydírání" funguje

Mám doma šestileťačku s ADHD a AS a o mlácení se do hlavy a vztekání vím své... nejmladšímu třetímu jsou aktuálně 2 a 8 měsíců.. a je to taky éro, s jídlem to rovněž zkouší.. já jediné v čem ustoupím, tak když je nemocný jako třeba teď.. tak může si vybrat, jestli chce jíst polévku nebo druhé..většinou chce prvně druhé, tak mu dám mín aby si přeci jen zdravotní polévky dal, jinak by taky furt koko loudil.. ikdyž mu není dobře..
tak prostě dávám zdravou formu -t řeba racio chlebíky, křehké chlebíčky, doma dělané musli tyčky, usšené ovoce, oříšky.. ne prostě vyloženě bonbon (ne že by nedostaly, ale rpostě cpát se mi tím nikdo nebude, ikdyby si kvůli tomu hodlal hlavu o zeď rozbít)

jinak za dr bych možná zašla.. pro klid duše.. kamarádky holčičce v tomhle věku cukrovku opravdu zjistili, ale ona teda hrozně hubla, přesto, že jedla normálně, žízeň nějakou extra taky nepociťovala. Jnak by to třeba mohlo být železo, nejstarší na t hodně trpěl a v té době dycky hrozfně furt chtěl kakao a čokoládu... což normálně prakticky nepil a nejedl.. tak jsem to pak dycky podle toho už poznala.

Jinak proč máš doma sladkosti? my teda taky máme, furt to někdo nosí, ale starší děti jsou už navyklé se ptát, já osobně kupuju zdravé - nezdravé.. kupují babičky, ale stejně mají vysvětlono, co ano a co ne.. a když donesou něco, co nechci aby děti jedly, tak to dětem prostě nedám a pošlu to dál kamarádkám, jejich děti to třeba smí..

zkus jí třeba říct, že sladkého doma nic není? prostě až večer usne, všechno schovej, abys jí to mohla i ukázat, to místo, kde to obvykle míváte.. a řekni, že sladkého nic není - nabídni alternativu - oříšky, rozinky.. nebo něco takového v přiměřeném množství.. a uvidíš.. co bude..
Odpovědět
Průběh diskuze (15 názorů)
Téma: Stravovací návyky dítěte x diabetes Klarisanek 5.3.2013 21:32
*Re: Stravovací návyky dítěte vs. diabe... Eva + Klárka2/07 5.3.2013 21:36
*Re: Stravovací návyky dítěte vs. diabe... lela, rosa, niki 5.3.2013 21:37
*Re: Stravovací návyky dítěte vs. diabe... Janoow 5.3.2013 21:42
**Re: Stravovací návyky dítěte vs. dia... Klarisanek 5.3.2013 22:12
***Re: Stravovací návyky dítěte vs. d... Janoow 5.3.2013 22:26
*Re: Stravovací návyky dítěte vs. diabe... Mikita.miki+Zd10/10+J+J06/13 5.3.2013 23:36
**Re: Stravovací návyky dítěte vs. dia... Janoow 6.3.2013 8:40
***Re: Stravovací návyky dítěte vs. d... Mikita.miki+Zd10/10+J+J06/13 6.3.2013 15:29
*Re: Stravovací návyky dítěte vs. diabe... Beruška+J02A07T10 6.3.2013 8:18
**Re: Stravovací návyky dítěte vs. dia... Beruška+J02A07T10 6.3.2013 8:25
**Re: Stravovací návyky dítěte vs. dia... Klarisanek 6.3.2013 10:16
***Re: Stravovací návyky dítěte vs. d... Beruška+J02A07T10 6.3.2013 15:53
****Re: Stravovací návyky dítěte vs.... Klarisanek 6.3.2013 16:41
*Re: Stravovací návyky dítěte vs. diabe... .kili. 6.3.2013 8:44

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.