| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Základní školy

15.4.2012 17:58:49 fif, syn

Re: MŠ a ZŠ Chotýšany

Zdravím. Ve škole v Chotýšanech mám syna. V září nastoupil do první třídy. Ve škole se mu moc líbí. Já sama jsem využila možnosti podívat se na výuku a byla jsem nadšená. Musím říct, že bych se hned vrátila do školní lavice. Tedy pokud se tomu v tomto případě dát tak říkat. Den začíná přivítáním se v kroužku na koberci, kde si děti vypráví o tom, co zažili předchozí den. Pak si v koružku zazpívají a při tom zahrají nějakou hru, která je součástí výuky (například při přerušení písničky vytleskají nějaké slovo). Matematika může probíhat také formou hry (například hra molekuly). Děti se u toho skvěle baví a procvičí si vše co se v jiných školách učí při sezení v lavici. Samozřejmě i v této škole jsou lavice, kde děti píší do písanky, počítají příklady a podobně. Část výuky probíhá v takzvaných centrech, kdy jsou děti rozdyleny do skupin, mají zadaný nějaký úkol a společně ho řeší. Školu jsem poznala před dvěma lety, kdy jsem potřebovala umístit dceru do MŠ. Ve chvíli, kdy jsem mluvila s paní ředitelkou, přišla za ní holčička s omluvou, že další den nepřijde do školy. Ta holčička byla nešťastná, že druhý den nepřijde. V ten okamžik jsem věděla, že bych byla ráda, kdyby se v takové škole učily mé děti. Po zvážení všech pro a proti jsme se rozhodli pro Chotýšany. Přestože obě děti denně dovážíme rozhodně nelituji. Škola je prostě úžasná což je samozřejmě zásluhou učitelů a jejich asitentů, ale také také kuchařek, uklízčky, hospodářky... no prostě mám pocit, že všichni zaměstnanci mají děti i svou práci rádi a to vše se promítá do celkového dojmu, kterým škola působí.
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: MŠ a ZŠ Chotýšany amartinaa 19.1.2012 18:50
*Re: MŠ a ZŠ Chotýšany Gladya, bývalá dasa, 19.1.2012 19:34
**Re: MŠ a ZŠ Chotýšany amartinaa 20.1.2012 12:11
*Re: MŠ a ZŠ Chotýšany Šárka 7.3.2012 1:54
**Re: MŠ a ZŠ Chotýšany juliaca 11.7.2019 11:48
*Re: MŠ a ZŠ Chotýšany fif, syn 15.4.2012 17:58
**Re: MŠ a ZŠ Chotýšany ...neviditelná... 15.4.2012 18:26
**Re: MŠ a ZŠ Chotýšany juliaca 11.7.2019 11:47
*Re: MŠ a ZŠ Chotýšany juliaca 11.7.2019 11:40

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.