| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Děti rozvedených rodičů

13.2.2001 10:52:56 petra

problémový otec-kontakt ano či ne?

Prosím poraďte mi. Mám velké problémy s otcem mé tříleté dcerky, se kterým jsem rozvedená. (předem se omlouvám, že můj příspěvek bude trochu delší). Naše problémy začaly po dvouletém manželství, kdy jsem otěhotněla. Bývalý manžel se chytil party narkomanů a začal trávit noci mimo domov, domů chodil zfetovaný. V sedmém měsíci těhotenství mě poprvé ztloukl. Po narození dcery se s mou pomocí a pomocí odborníků snažil přestat, ale neúspěšně. Když byl dcerce rok, náš vztah se rozpadl.V posledním roce našeho soužití mě tloukl, škrtil, a (jak jsem se dozvěděla dodatečně) měl poměr s homosexuálem, který mu dával peníze na drogy. Těsně před naším rozchodem si našel 16letou přítelkyni, která také brala drogy. Při prodeji našeho společného domku se mě jeho matka pokusila i s dítětem vyhodit na ulici, po nasazení všech sil jsem si však vybojovala peníze na malý jednopokojový byt. Jeho rodina poté prohlásila (s použitím velice hrubých slov a slibem, že mé dceři později vysvětlí, jaká je její matka s..ě) že jsem ho okradla a přerušila se mnou veškerý kontakt. Dcera měla tehdy nervové tiky, které postupně vymizely, když jsme se od něj odstěhovaly a já vyvinula veškeré úsilí, aby se její psychický stav zlepšil.Asi rok bývalý manžel nejevil o dítě zájem a dokonce se snažil vyvléci z placení alimentů, což se mu nepovedlo. Zhruba v té době jsem si našla přítele, který se ke mě po půlroční známosti nastěhoval. K dceři si postupně vytvořil velice pěkný vztah a zcela jí nahradil otce, dokonce mluví i o adopci. Jeho rodiče mě i dítě přijali neočekávaně hezky a plně jí nahradili babičku, dědečka a další příbuzné (je to neobyčejně soudržná rodina). Jenže můj bývalý manžel postupně začal o (tehdy dvouleté) dítě projevovat zájem. Tvrdil, že s drogami přestal a že chce dceři nahradit, co způsobil. Udělala jsem zřejmě velkou chybu, že jsem mu povolila kontakt. Dcera si k němu vytvořila kladný vztah (ale nikterak na něm nevisela) a těšila se an něj. Jenže jeho zájem brzy opadl, když zase začal brát drogy. Dcera byla tehdy smutná, když jí nasliboval, že jí bude denně volat a pak se několik týdnů neozval.Když jsem mu to telefonicky vytkla, sdělil mi, že nemá peníze na telefon,protože musí jezdit za svou přítelkyní, která bydlí daleko. Později zase zájem projevil atd. Několikrát přijel zfetovaný, udělal před dcerou několik vulgárních scén. K ní se však choval hezky a vozil jí dárky. Později už jsem ho zfetovaného neviděla, údajně přestal, ale hrubě (ke mě, k dceři nikdy) se chová stále. Přistihla jsem ho, jak ¨mě před dcerou pomlouvá. Také mi vyhrožoval, že dceři vysvětlí, že její babička a dědeček nejsou její, a že má někde jiné (ti nejeví zájem, nikdy jsem jim v kontaktu nebránila). Podal návrh na soud na úpravu styku. Prý mu bráním ve styku, prý už nefetuje a o dceru se chce starat. Dělá ze sebe chudáka, který šlápnul vedle, ale teď chce vše napravit, a já,zlá matka, se mu mstím za to, co mi udělal. Mě však nejde o něj, ale o dceru. Bohužel se obávám, že jeho zájem je jen dočasný a brzy opět ochabne - co potom chudák dítě? Mluvila jsem s psycholožkou, sociální pracovnicí i s advokátem a všichni se shodují v jednom: proti napravenému feťákovi nemám šanci. Pokud nedokážu, že dceři škodí, budu mu jí muset půjčovat. Že jí škodí, se prý prokáže v průběhu styku - pokud jí psychicky poškodí, tak mu styk zakáží. Jsem zoufalá. Opravdu musím dovolit dceru psychicky poškodit, aby mu styk zakázali? Přitom dcera již o něm nemluví, táta je pro ni můj nastávající manžel, a žije ve zcela harmonické a úplné rodině. Je to psychicky naprosto zdravé dítě, nikoliv však zásluhou svého biologického otce. (Já jsem se ze soužití s ním dosud nevzpamatovala.)Prosím, napište mi svůj názor. Zdá se mi, že soudy jsou zcela na straně (byť špatných) otců.
Odpovědět
Průběh diskuze (10 názorů)
problémový otec-kontakt ano či ne? petra 13.2.2001 10:52
*Re: problémový otec-kontakt ano či ne? Věra, 1syn 14.2.2001 9:17
**Re: problémový otec-kontakt ano či n... Hanka 14.2.2001 11:34
***Re: problémový otec-kontakt ano či... Věra, 1 syn 14.2.2001 12:1
****Re: problémový otec-kontakt ano ... Hanka 18.2.2001 0:18
*****Re: problémový otec-kontakt an... Věra, 1 syn 19.2.2001 9:9
*Otec narkoman? Pěkně děkuju! Šárka, syn 14 let, dcera 11 let 14.2.2001 12:40
**Re: Otec narkoman? Pěkně děkuju! petra 14.2.2001 19:24
**Re: Otec narkoman? Pěkně děkuju! Stáňa(40)+Ondra(7) 15.2.2001 12:53
*Re: problémový otec-kontakt ano či ne? Monika 14.2.2001 23:19

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.