| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Mezi námi maminkami

9.2.2001 22:26:54 Marie

Re: JAKE TO JE?

Šárko, co kdybys mu to zkusila vysvětlit z čistě fyziologického hlediska? Myslím, že současný trend - dítě až po třicítce - není tak úplně přirozený, je to jenom trend. Nic proto maminkám po třicítce - znám jich hodně! Já jsem naprosto přesvědčená, že kdybych byla těhotenství odsunula na třicítku, byly by moje problémy mnohem horší (trochu mi otékaly nohy a dost mne bolela páteř, protože s ní mám už léta problémy), takhle to bylo skoro v pohodě. Taky by se mi mohlo stát to samé, co mojí mamince (nevím, jak v takovém případě působí dědičnost), té se totiž před třicátými narozeninami začaly objevovat příznaky menopauzy, takže si na radu lékařky ještě rychle pořídili mého brášku. Tím Tě, proboha, nechci strašit, jenom chci říct, že těhotenství je pro tělo zátěž a mladší tělo tuto zátěž samozřejmě zvládá lépe, to je neoddiskutovatelné.
Ještě jsem Ti chtěla připsat, že ne všichni muži prožívají se ženou těhotenství tak, jak by si žena přála. Prvních pár měsíců mne to dost mrzelo, ale pak jsem zapřemýšlela a musela jsem uznat, že není co se divit. Žena se o to maličké stará od počátku, ale pro muže to je cosi nehmotného, on necítí, že dítě roste, že kope nebo škytá. Proto nemá šanci se s dítětem dostatečně zžít a po porodu je hozen do vody - a táto, plav si. U nás se pak hodně změnilo, když malá začala kopat, to už byl pro manžela přece jen nějaký projev. A teď - jak už jsem psala, je všechno v pohodě. Dokonce musím takhle veřejně manžela pochválit, protože jsem nemohla kojit, krmíme z lahve, a on si dobrovolně vzal na starost krmení v 5 hodin ráno. Jen proto, že se vrací pozdě z práce a malé si neužije.
Šárko, já strašně doufám, že Ti to vyjde. Pokud budeš potřebovat přilít trochu optimismu do žil, tak zase napiš, abych věděla, jak to u vás pokračuje.
Měj se moc dobře a buď silná (víš, že ženy mají devětkrát vyšší hranici bolesti, než muži - není to jen tak nadarmo).
Marie
PS: Jestli se dobře pamatuju, tak minule jsi psala, že přítel argumentuje tím, že nemáte kde bydlet. My bydlíme po pronajatých bytech a auto máme pouze služební, uskrovnili jsme se dost podstatně, ale stálo to za to.
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
JAKE TO JE? Sarka Krizanova, bezdetna 2.2.2001 6:46
*Re: JAKE TO JE? Marie, dcera 19 týdnů 4.2.2001 22:25
**Re: JAKE TO JE? Sarka 9.2.2001 7:45
***Re: JAKE TO JE? Marie 9.2.2001 22:26
*Re: JAKE TO JE? Mirka, Míša 1.rok 4.2.2001 22:46
**Re: JAKE TO JE? Jitka,2 děti 7.2.2001 19:31
***Re: JAKE TO JE? Mirka 8.2.2001 0:23
**Re: JAKE TO JE? Sarka 9.2.2001 7:35

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.