| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Plenky látkové

Re: základní výbava - kapsové pleny

Můj názor je, že vv nejsou lepší na chlapečka než holčičku, ale prostě na dítko, které méně čůrá. co ci budem namlouvat, je to savější než obyč čtvercovka, ale má to savost max. jako čtvercovka a kousek nebo max. dvě ... Molly+Stellinka co tu chodí látkuje od narození jen v vícevrstvýma a má holčičku - prostě nijak extrémně nečůrá, přebaluje častěji a tak si tím vystačí a taky si to chválí hlavně kvůli dobrému schnutí (jsou doma bez balkonu)
Já když dám prtěti (a je jedno jeslti holce nebo klukovi - mám trojčata takže mám na výběr :-)) tak musím tak do max. hodiny přebalit, u kluka ještě častěji , protože ten chlastá ligu a pročůrá uplně vše (teda i Alanu za dvě a půl hodiny když ji dostane 2x do měsíce když někam jedem na dýl).
Nicméně by určitě ve výbavě chybět nemusely ... prostě bych tu výbavu namixovala z více druhů plenek ... do 5 tisíc by se ti určitě vešlo dost plen tak, abys jich měla hodně a čekat než nějaké uschnou.
Přidala bych tam i Organic od Baby Lucy, dobře sají, jsou levné ... nakoupila bych hodně Baby Hour "nudlí" ty vkládačky - bezvadně sají.. jsou z bambusového flauše (ale teda dýl schnou to ano ..) ale přidáním té vkládačky třeba právě k vícevrstvé savost zvýšíš opravdu hodně.
Co se kapsovek týček tak ano opravdu protékají.... Navíc mnohdy je vnitřní vrstva flís a ne každý ji snese - právě často dítě, co je atopik ji snést nemusí vůbec a opruzení bude právě z toho ... Někdy ten flís udělá to, že tím jak není dobře zatížen (dítě zrovna nesedí na zadečku, ale stojí u nečeho a nemá třeba zapnuté body přes plínu ale jen tričko) tak ten proud moči mnohdy teče z plíny rovnou ven místo aby vsakoval (osobní zkušenost).
Velmi dobré jsou plínky SIO takové ty nacvakávací vložky nebo plínky které jsou šité ze čtverce bambusového a dá se to rozložit na schnutí tak to schne rychleji než celá ušitá plena z x vrstev.
No je toho hodně a já fakt radím koupit pár do začátku .. a prostřídat to s čč a rozhodnout se až po narození. Nicméně aby to nebylo jen tak snadné, ještě pak jak dítko roste tak se mění hojnost čůrání, rozměry dítěte a zas může vše sedět jinak než na začátku ...
Mám v trojčatech dvě holky - váhově jsou od sebe o kilo a půl ... jedna má cca 11 kilo druhá 9 a půl - obě za hranicí plenek vel. 1 ale té co má devět kilo ty jedničky stále sedí uplně super, protže je štíhlá v pase a má malý zadeček, kdežto té druhé 11 kilové (celé po mamince) nejde na zadek narvat skoro nic bo má řiťulku jak kobyla .-) (ona mi to odpustí :-)) Ona má fakt zadek i v Alaně větší jak Kristýnka v látkové objemné...
Tož tak ... fakt je to složité, nicméně praxe pak ukáže že to není jen vše černo bílé jak se to teď zdá ... i ta výbava je pak o tom, že něco budeš mít víc ráda něco míň ... tak to máme asi všechny .. rozhoduju se pak jakou plínu i podle toho kam jdem nebo jestli jsme jen doma .. mnohdy na hraní si doma dám jen jednu čtvercovku aby to zachytilo čůráni ale at je to štíhlé .. takže pak přebalím třeba za půl hodiny znova - formou hry .. (ony ty trojčata každé přebalení vnímají i jako mazlení že co si budem povídat jsou rády že tato chvíle patří jen jim .-))
Odpovědět
Průběh diskuze (19 názorů)
základní výbava - kapsové pleny byebye 4.8.2011 21:52
*Re: základní výbava - kapsové pleny Alex* 4.8.2011 22:2
*Re: základní výbava - kapsové pleny EvaK, Kryštof04,Rozulína11/07 4.8.2011 22:5
**Re: základní výbava - kapsové pleny zuzini 4.8.2011 22:10
*Re: základní výbava - kapsové pleny zuzini 4.8.2011 22:9
*Re: základní výbava - kapsové pleny Maesta a zlatíčka 5.8.2011 0:23
**Re: základní výbava - kapsové pleny Maesta a zlatíčka 5.8.2011 0:25
*Re: základní výbava - kapsové pleny Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 5.8.2011 6:35
*Re: základní výbava - kapsové pleny amanvireja 5.8.2011 7:36
*Re: základní výbava - kapsové pleny byebye 5.8.2011 8:17
**Re: základní výbava - kapsové pleny Albar 5.8.2011 8:35
**Re: základní výbava - kapsové pleny ivuska.h(K2008/O2010/č.3 2011) 5.8.2011 11:49
**Re: základní výbava - kapsové pleny Maesta a zlatíčka 5.8.2011 18:23
***Re: základní výbava - kapsové plen... Maesta a zlatíčka 5.8.2011 18:36
*Re: základní výbava - kapsové pleny Abigail* 5.8.2011 9:26
*Re: základní výbava - kapsové pleny Molly. 5.8.2011 10:12
**Re: základní výbava - kapsové pleny Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 6.8.2011 10:57
***Re: základní výbava - kapsové plen... Molly. 6.8.2011 11:10
*Re: základní výbava - kapsové pleny ivuska.h(K2008/O2010/č.3 2011) 5.8.2011 11:53

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.